• Цінності «скарба Наришкіних» виставлені в Петербурзі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 5 червня 2012 року

Найцікавіші аристократичні речі зі «скарбу Наришкіних» виставлені сьогодні в Костянтинівському палаці Санкт-Петербурга на виставці «Таємниці Санкт-Петербурга».

Із 55 скарбів, знайдених у місті на Неві за 200 років, цей скарб вважається найбільшим. Для виставки відібрали близько три сотні найменувань із 2193 предметів знахідки. Серед них бойові медалі та ордени, ювелірні прикраси, канделябри-жирандолі, срібний і фарфоровий посуд, дзеркала. На багатьох прикрасах і предметах стоять клейма Фаберже, Овчиннікова, Хлебнікова і братів Грачових ― відомих російських ювелірів XIX―XX ст.

Перш ніж колекція потрапить у музей, вона пройде через ретельну експертизу, оцінку і реставраторів, на що піде більше року, повідомляє телеканал «Культура».

Скарб знайшли 27 березня 2012 року в особняку Наришкіних по вулиці Чайковського 29 робітників-будівельників під час його реконструкції. Потаємне приміщення було виявлено між другим і третім поверхами будівлі. Знахідка включала майже 40 коробок, кофрів і ящиків із безліччю старовинних унікальних срібних предметів, в основному, столових сервізів. Всі предмети були загорнуті в папір і газети 1917 року. Експерти здивувалися збереженню колекції: старовинні дзеркала не потьмяніли, а срібло не втратило блиск.

У середині травня в Європі з'явилася і одна з двох нащадків Наришкіних, яка живе у Франції (друга живе у Швейцарії). Спадкоємиці дворянського роду вже заявили свої права на знахідку. Хоча за російськими законами скарб є власністю держави, але частина знайдених предметів може бути передана нащадкам російського князя. У той же час експерти вважають, що у Федорових-Наришкіних немає «ні моральних, ні юридичних підстав на знайдену колекцію».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...