• Світ побачив кільцеподібне сонячне затемнення

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 21 травня 2012 року
Сьогодні вранці жителі Землі могли спостерігати кільцеподібне сонячне затемнення. Воно почалося в ніч з 20 на 21 травня (о 00:56 по Москві), коли Місяць на кілька хвилин перекрив Сонце, залишивши по краях сяюче кільце.

Найкраще це рідкісне явище спостерігалося в Японії. Токіо виявилося центральною точкою подій. Унікальне дійство могли побачити також люди більшої частини Азії, Філіппін, Курил і західного узбережжя Північної Америки.

Місцевим жителям Курильських островів було видно, як Місяць закривав 80% Сонця. Населення Камчатки і Примор'я побачило, як Місяць перекрив 60% сонячного світила. В інших районах Далекого Сходу і Сибіру мешканці спостерігали, як Місяць перекривав тільки 40% сонячного диску.

Цього разу Місяць перебував ближче до Сонця, ніж до Землі, тому повного затемнення, коли світило перекривається цілком, не спостерігалося.

Сонячне затемнення буває тільки в новий Місяць, коли його сторона, звернена до Земної поверхні, не освітлена, і Місяць при цьому не видно. На Землі може відбуватися від 2 до 5 сонячних затемнень на рік, з них повних або кільцеподібних ― не більше двох. У середньому за сто років відбувається 14 кільцеподібних сонячних затемнень.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...