• 20 тисяч кримських татар вийшли на мітинг у Сімферополі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 травня 2012 року
Сьогодні, в день 68-ї річниці депортації народів Криму, під стіни Радміну АРК на Всекримський траурний мітинг вийшли 20 тисяч кримських татар.
Прем'єр-міністр Криму і спікер автономії вперше цього року проігнорували цю пам'ятну дату. Замість Анатолія Могильова і Володимира Костянтинова на площі виступили їхні заступники.
Татарське населення пройшлося вулицями міста з синіми прапорами Кримського ханства і транспарантами, що закликали виділити татарам, які повернулися з депортації, земельні ділянки під облаштування сімей. Мітингувальники також вимагали надати кримськотатарській мові статус офіційної.
Дотримували порядок у кримській столиці близько 2000 працівників міліції, повідомляє crimea.kp.ua
У ході заходу його учасники прийняли Резолюцію «Про усунення в законодавстві Української Республіки перешкод щодо повернення та облаштування кримських татар», повідомляє прес-центр Меджлісу кримськотатарського народу. 
«Ми, учасники Всекримського траурного мітингу пам'яті жертв депортації 18 травня 1944 року і десятиліть насильницького утримання в місцях вигнання, наполегливо закликаємо Президента України, депутатів ВР і Кабінет Міністрів вжити термінових заходів щодо внесення до Закону України №4220-VI від 22 грудня 2011 поправок і змін, які б передбачали для кримських татар, що повертаються, особливий порядок будівництва та експлуатації приватних будинків, а також скасували для них непосильні витрати і інші виплати», ― йдеться в документі.
Резолюція була направлена Президенту Віктору Януковичу, до Верховної Ради України і Кабінету міністрів.
Відзначимо, відповідно до закону №4220-VI, з 1 січня 2012 року з власників будинків, що не введені в експлуатацію, але проживають у них, будуть стягуватися штрафи і застосовуватися інші санкції.
Як зазначає Кримське ІА,  татари, які повернулися на півострів із місць депортації, ведуть будівництво садиб протягом 10―15 років і при цьому живуть в напівпобудованих будинках. У цьому зв'язку кримськотатарське населення просить владу України переглянути частину закону №4220-VI, яка «узаконює грабіж і здирництво» з кримських татар і позбавляє їх підтримки держави.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...