• Два атомних енергоблоки побудують у Хмельницьку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 квітня 2012 року

Уже в цьому році на Хмельницькій АЕС розпочнеться будівництво двох ядерних енергоблоків. Таке рішення було прийнято урядом України з метою «зміцнення енергонезалежності країни».

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на нараді щодо забезпечення енергетичної безпеки в центрі ДП НАЕК «Енергоатом» селища Білогородка, повідомляє урядовий портал КМУ.

«В Україні на найближчі 10―20 років немає альтернативи атомній енергетиці. Вона буде й надалі залишатися головним джерелом електроенергії, оскільки в десятки разів дешевша інших видів енергії. Більше того, ми маємо намір її розвивати», ― підкреслив він.

Говорячи про «мирний атом» з оглядкою на чорнобильську катастрофу, прем'єр відзначив, що безпека при будівництві та експлуатації АЕС є головним пріоритетом для уряду. «Щоб атомні електростанції не становили для нас загрозу, ми повинні стовідсотково забезпечувати безпеку в ядерній енергетиці», ― сказав він.

Відзначимо, в усьому світі налічується 194 АЕС з 436 енергетичними реакторами. Ще 60 перебувають у стадії будівництва. Найбільше їх налічується в США (66), Франції (19) і Японії (17). В Україні їх 4. Єдині країни, які повністю вирішили відмовитися від атомних станцій ― це Німеччина (27 АЕС) та Італія (було 4 АЕС). Поступово, до кінця 2022 року, німці повністю закриють виробництво ядерної енергії в своїй країні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...