• Прем’єр хоче «оживити» покинуті міста Чорнобильської зони

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 23 квітня 2012 року
Микола Азаров вважає за можливе «вдихнути життя» у спорожнілі міста і села Чорнобильської зони, заражені радіацією внаслідок аварії на ЧАЕС.
 
Про це прем'єр-міністр України заявив сьогодні в ході відвідування київського Наукового центру радіологічної медицини.
 
«Нарешті з'явилися всі підстави відновити і вдихнути життя в спорожнілі, мляві населені пункти Чорнобильської зони. З 2500 таких місць залишилося всього 31-е, де тримається підвищений рівень радіації. У Київській області за межами цієї зони практично не залишилося таких районів. А це все ― робочі місця і додатковий прибуток до бюджету нашої країни», ― сказав він.
 
Прем'єр також зазначив, що Уряд буде і далі приділяти належну увагу соціальній підтримці чорнобильців і тим, хто дійсно постраждав від атомної катастрофи, зокрема, інвалідам-ліквідаторам I—III групи.
 
Чорнобильська катастрофа сталася 26 квітня 1986 року ― 26 років тому. Експерти-атомники розцінюють цю аварію як найбільшу за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих (до 111), так і за кількістю потерпілих (134). Із радіоактивно-зараженої зони в радіусі 30 км тоді були евакуйовані більше 115 тисяч чоловік. У ліквідації наслідків аварії брали участь понад 600 тисяч.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...