• На трасах України кожна друга АЗС продає «бодягу»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 квітня 2012 року

В результаті аналізів проб бензину, взятих на АЗС по трасах Дніпропетровськ―Кривий Ріг―Харків, Київ―Львів, Львів―Луцьк та Львів-Івано―Франківськ, було виявлено, що половина АЗС продавали неякісне паливо.Всього було відвідано 28 бензозаправних станцій, де відбирали проби бензину марки А-95 або його аналога. Зразки були передані в сертифіковану лабораторію, повідомляє портал AutoVisio.

В результаті виявилося, що майже половина АЗС реалізовують бензин, який не відповідає заявленому стандарту. Чверть з них продає так званий «змішаний бензин». Вміст спирту в ньому було виявлено 15% (при допустимій нормі 10%). Допустима норма кисню і бензолу перевищувала у 3―7 разів, а сірки ― в 2―15 разів.

Нафтопродукти підвищеної якості на АЗС «Авіас», «ANP», «Юкон сервіс», «Укрнафта» не відповідали ГОСТу 4839—2007.

Всі АЗС по маршруту Київ―Львів, Львів―Івано-Франківськ, Львів―Луцьк не витримали перевірки по жодному з досліджуваних параметрів. Серед них: «ANP», «Аргос», «Айслаг», «Aris», «Avetra», «Бізнес Фінанс», «BM», «Bel Oil», «Інфоком», «Formula», «Petrol», «Руно», «Петрол Гарант», «Укр-Петроль».

Особливо відзначилася «Айслаг» у місті Луцьк Волинської області, розташована по вул. Львівська, 91 а. Вміст кисню тут перевищував більш ніж в 4 рази, бензолу ― в 7 разів, сірки ― в 15 разів. Майже половина бензину (43%) ― ізопропіловий спирт.

На мережевій АЗС «Укр-Петроль» в Івано-Франківській області, селі Ямниця, по вул. Галицька, 2 ф, бензин не відповідав відразу трьом параметрам навіть за застарілим українським ГОСТом 4063—2001.

У Львівській області невтішні результати були на заправках: «Бізнес Фінанс» (с. Новий Милятин по вул. Нова, 1), «BM» (с. Кам'янка-Бузька по вул. Федьковича, 72 а), «Petrol» (с. Деділово по вул. Київська, 3 а), «Aris» (с. Банюнин по вул. Курортна, 1 а).

За маршрутом Дніпропетровськ―Кривий Ріг―Харків не вклалися в стандарти 13 АЗС: «Авіас», «ANP», «Веста», «Лукойл», «СПІКА», «Marshal», «Укрнафта», «Укртатнафта», «УКР-СВ», «Нафто-синтез Термінал», «TatNeft», «Еллін», «ЮКОН сервіс». З продажу «бодяги» тут особливо виділилися АЗС «СПІКА» (Харків, по проспекту Московський, 109 а) і «Нафто-синтез Термінал» (с. Світлогірське, на автодорозі Дніпропетровськ-Кривий Ріг).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...