ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Півмільйона громадян України сидять без роботи

Велика Епоха
У центрах зайнятості України на обліку перебуває 547,7 тисяч громадян країни (станом на 1 квітня), половину з них становлять люди до 35 років.

Кадр телеканалу Інтер. Фото: podrobnosti.ua
Кадр телеканалу Інтер. Фото: podrobnosti.ua
У березні цей показник дорівнював 546,6 тис. чоловік, а в лютому ― 544 тисячі, тобто рівень безробіття весь час зростає, повідомляє Держслужба зайнятості.

На думку першого заступника директора Державної служби зайнятості Наталії Зінкевич, у цілому 20% молоді в Україні зараз безробітні. Так, в минулому році не знайшли собі роботу 56 тисяч випускників вищих навчальних закладів та 36 тисяч випускників профтехучилищ.

Причини безробіття випускників, на думку Зінкевич, в тому, що роботодавці пред'являють дуже високі вимоги. Вони хочуть, щоб молодий працівник був не тільки дипломованим, але вже й із досвідом. Тому бояться брати випускників, оскільки побоюються, що потрібно на його навчання витратити як мінімум два роки.

У той же час основним попитом на ринку праці сьогодні користуються кваліфіковані робітники: верстатники, слюсарі, електро- та газозварники, а також будівельники.

Що стосується останніх, то після підготовки Євро-2012, майже кожен шостий будівельник, задіяний зараз на будівництві стратегічних об'єктів Чемпіонату, залишиться без роботи. Про це заявив голова профспілки будівельників та виробників будівельних матеріалів України Василь Андрєєв на одній із недавній прес-конференцій.

У базі даних Держслужби зайнятості кількість вакансій станом на 1 квітня становила 78,1 тисяч. Серед них значний попит є на водіїв, менеджерів, двірників, продавців та кухарів. Також затребувані IT-спеціалісти, інженери і медичні працівники.

Разом із тим, все більше молодих громадян України обирають «безділля» і сидять у центрі зайнятості, але причина криється не в ліні. За словами таких безробітних, роботу їм час від часу центр пропонує, але зарплата там настільки низька, що не дуже відрізняється від соціальних виплат, пише портал Univer.tv.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров запропонував замінити фінансову допомогу безробітним безкоштовним перенавчанням. Він також запропонував створювати «стимулюючі робочі місця» на селі та на великотоварних виробництвах у рослинництві та тваринництві.

«У нас із вами різні цілі. У вас ― отримувати максимальний прибуток і рентабельність підприємства. А завдання уряду ― забезпечити роботу великих молочних підприємств, а також, щоб люди мали роботу і гідну зарплату», ― зазначив він директору ОДО «Терезине» сьогодні під час відвідування підприємства Білоцерківського району Київської області.