• У Закарпатті немає проявів сепаратизму з боку угорців - Байєр і Балога

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 27 березня 2012 року

Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога і посол Угорщини в Україні Міхаель Байєр вважають необґрунтованими звинувачення угорців у прояві сепаратизму на Закарпатті.

Про це вони заявили на зустрічі з підготовки до чергового засідання українсько-угорської комісії з транскордонного співробітництва у Києві, яке пройде 28―29 березня, повідомляє прес-центр МНС України.

Учасники зустрічі відзначили, що угорська і українська сторони вже спростили прикордонно-митні процедури, порядок перетину українсько-угорських кордонів, а також розширили можливості малого прикордонного руху.

Віктор Балога і Міхаель Байєр стверджують, що сьогодні в Закарпатті немає жодних сепаратистських рухів. «Ні населення краю, ні угорська меншина в Закарпатській області не виявляють будь-яких автономістських намірів», ― зазначили вони.

«Етнічні угорці, які проживають в Закарпатті, всіляко намагаються зберегти свою самобутність, мову, традиції та звичаї ― це їх право, яке поважає і підтримує українська держава. Тому переводити ці законні прагнення в політичну площину ― зашкодить взаєминам між людьми та країнами», ― зазначив український міністр.

Підписатися:

Коментарі