• Порошенко не буде рятівником економіки — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 26 березня 2012 року

В Україні з її президентсько-парламентською формою правління Петро Порошенко не зможе стати рятівником економіки, а сфера його діяльності обмежується втіленням в життя програми президента, вважає директор агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Сама ж програма, на думку політолога, написана добре. Проте головним питанням є те, чи буде вона реалізована, сказав Віталій Бала під час прес-конференції 26 березня в «Обозревателе». Політичний аналітик Ігор Жданов погоджується з колегою і додає: «Там фактично просто нічого не виконано, а так вона правильно написана».

«Для того, щоб її впровадити в життя, достатньо лише менеджерських зусиль, а в пана Порошенка є досвід і керування великим бізнесом, і роботи в парламенті, в уряді, в Національному банку… », — сказав Сергій Осаволюк, керівник проекту Міжнародної фінансової корпорації «Інвестиційний клімат».

Чи вдасться новопризначеному міністру економіки реалізувати свої ідеї залежить від того, як буде проходити їх обговорення з головою держави, вважають Ігор Жданов та Віталій Бала. Проте і Петро Порошенко не погодився б на цю посаду без домовленостей з президентом про свою команду і напрямок дій, пояснюють експерти.

«Завданням Порошенка буде провести структурні реформи, які дадуть змогу захистити національний ринок від серйозних негативних впливів світової фінансово-економічної кризи», — вважає Ігор Жданов.

Крім того, експерти сподіваються, що Петру Порошенку вдасться зробити кроки до покращення інвестиційного клімату в Україні, до забезпечення прозорості тендерних процедур та подолання корупції. Новий міністр економічного розвитку і торгівлі має продемонструвати відкритий діалог влади з бізнесом та з опозицією, коментував раніше ситуацію політолог Володимир Фесенко для ГолосUA. Експерт припускає, що влада використовуватиме нового міністра економіки для контактів з Євросоюзом. Маючи свої зв’язки у Європі Петро Порошенко зможе підготовити запуск зони вільної торгівлі з ЄС, вважає Володимир Фесенко.

Міністром економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка було призначено 23 березня 2012 року.

Підписатися:

Коментарі