• Янукович визначив чотири напрями соціальних реформ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 7 березня 2012 року

В Україні намічається чотири стратегічні напрями соціальних реформ. Про це Президент України Віктор Янукович заявив сьогодні на розширеному засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє прес-центр глави держави.

Перший напрямок ― відновити принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги тим, хто їх не потребує, здійснити чесний перерозподіл доходів і тим самим відновити довіру суспільства до державної політики.

Другий напрямок ― комплексно реформувати оплату праці, податки і соцстрахування, підняти рівень доходів і забезпечити соціальними виплатами вразливі верстви населення.

Третій напрям ― перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги (конкретній людині та сім'ї) і соціальних послуг. Також залучати в активне соціальне життя людей з обмеженими можливостями. З цією метою облаштовувати для них соціальні умови і робочі місця, дати можливість отримувати освіту в навчальних закладах тощо.

І четверте ― сприяння ефективній трудовій зайнятості населення з можливістю забезпечувати потреби своєї родини. Це дозволить працездатним особам не звертатися за допомогою до держави.

Також створити нові робочі місця в галузях, здатних дати максимальний конкурентний ефект. Президент звернув увагу на демографічну кризу і старіння населення. У зв'язку з цим нові робочі місця повинні також забезпечити потреби зростаючої кількості пенсіонерів.

Відзначимо, за даними видання FINANCE, темп зростання середньої заробітної плати в Україні виявився одним із найнижчих у СНД.

Так, у грудні 2011 року середня зарплата українця становила 3054 грн ($380). У січні 2012 року вона становила 2722 грн, знизившись на 322 гривні. Для порівняння: росіянин у середньому в місяць отримував $1106, казах ― $805,5, азербайджанець ― $533, згідно з даними Міждержавного статистичного комітету СНД на грудень 2011 року. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...