• Розмір соцвиплат чорнобильцям залежатиме від фінансового становища України - Мінфін

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 31 січня 2012 року
У Міністерстві фінансів заявили, що сьогодні держава не може виплачувати всім громадянам соціальні пільги, багато з яких є застарілими. Збільшення розмірів пенсій чорнобильцям буде забезпечене в залежності від тривалості участі особи в ліквідації аварії та її заробітку.
Розмір соцвиплат чорнобильцям залежатиме від фінансового становища України ― МінфінЯк повідомляє прес-центр міністерства, в Україні налічується майже 18 мільйонів громадян, яким передбачаються пільги, та 380 категорій пільг. Держава не здатна одночасно виплатити всі соціальні привілеї, передбачені законами. Багато з них популістські, дісталися нам у спадок і застаріли. Межі платоспроможності, бюджет і Пенсійний фонд країни вкрай обмежені, тим більше під час світової економічної кризи», ― наголошується в заяві. 
Чиновники в міністерстві фінансів вважають, що соціальні виплати та гарантії повинні ґрунтуватися на об'єктивній економічній ситуації в кожній державі. І це доводить практика європейських держав, зокрема Угорщини, Польщі, Литви, Хорватії, кажуть вони.
Враховуючи ці обставини, в листопаді минулого року уряд прийняв закон №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Згідно з ним, із 1 січня 2012 року розміри соціальних виплат значно збільшені в порівнянні з 2011 роком.
Мінфін підкреслює, що Кабінет Міністрів України встановлював розмір соціальних виплат відповідно до фінансових можливостей України і відповідає світовій практиці. Тобто тепер максимум соцвиплат буде залежати від об'єктивних можливостей країни, в той час як прожитковий мінімум не може бути зменшений. При цьому Кабмін керувався Конституцією України, зазначає джерело.
Зокрема, законом №1210 передбачено: починаючи з 1 січня 2012 року збільшити розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю інвалідам I групи ― з 30% до 50%, інвалідам II групи ― з 20% до 40%, та інвалідам III групи ― з 15% до 30% прожиткового мінімуму. Таким чином, незалежно від розміру заробітку та інших обставин, жоден інвалід-чорнобилець не буде отримувати пенсії нижче 2342,7 грн (інваліди I групи), 2096,1 грн (II групи) і 1849,5 грн (III групи).
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...