• Ізраїль призупинив екстрадицію в Україну Мельниченко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 січня 2012 року
Ізраїль не стане видавати Україні колишнього співробітника Управління Держохорони Миколи Мельниченка, констатував генеральний прокурор України Віктор Пшонка.
Ізраїль призупинив екстрадицію в Україну МельниченкоВін зазначив, що країни не завжди виконують вимоги з екстрадиції злочинців чи обвинувачених.
«На жаль, за всі роки незалежності Ізраїль видав нам тільки одного громадянина. СБУ підготувала всі документи щодо екстрадиції Мельниченко, і погодила їх з Генеральною прокуратурою, однак ізраїльська сторона ставила слідству все нові й нові питання щодо матеріалів, необхідних для екстрадиції. Пізніше все призупинилося, і видача не відбулася», ― цитує сайт Мельченко слова Пшонки.
У листопаді 2000 року в парламенті були оприлюднені аудіо записи, зроблені Миколою Мельниченком, які підтверджують причетність екс-президента Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Після цього співробітник відділу охорони президента України змушений був емігрувати до США.
В автобіографії, викладеної на власному сайті, він написав: «У листопаді 2000 року в званні майора я був звільнений з військової служби. Формально ― «за власним», але реально ― я був змушений рятувати своє життя і свою сім'ю. У квітні 2001 року я отримав політичний притулок у США». Зараз же Мельниченко знаходиться в Ізраїлі.
У вересні 2011 року СБУ виніс постанову про оголошення Мельниченко в розшук, і з 14 жовтня минулого року він числиться в міжнародному розшуку. Днями пізніше, 18 жовтня Шевченківський районний суд Києва виніс екс-майору запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в СІЗО. Його звинувачують у розголошенні державної таємниці, використанні підроблених документів і перевищенні службових повноважень.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...