ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Польщі протестують проти впровадження цензури в інтернеті

Велика Епоха
У Польщі в ряді великих міст більше 10 тисяч людей учора ввечері вийшли на акцію протесту проти підписання Торговельної угоди по боротьбі з контрафактною продукцією. Як вважають правозахисники, цей договір дасть право уряду запровадити цензуру в інтернеті.

Поляки виступили проти введення цензури в інтернеті. Фото: JANEK SKARZYNSKI / Getty Images
Поляки виступили проти введення цензури в інтернеті. Фото: JANEK SKARZYNSKI / Getty Images
Учасники мітингу тримали в руках плакати з гаслами: «Ні цензурі», «За вільний інтернет». Також в знак протесту проти ухвалення документа, який «обмежить свободу вираження громадян», група хакерів атакувала кілька урядових сайтів, повідомляє Бі-бі-сі.

У зв'язку з ситуацією прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск провів екстрену нараду, на якій заявив, що протестувальникам не вдасться шантажувати уряд. Сьогодні планується підписання торговельної угоди, в рамках якої буде здійснено «введення міжнародних стандартів захисту прав власників інтелектуальної власності».

Прем'єр-міністр Польщі запевнив, що після підписання відбудеться громадське обговорення, перш ніж договір буде ратифікований у парламенті.

Торгову угоду вже підписали США, Канада, Австралія, Японія, Південна Корея, Сінгапур, Марокко і Нова Зеландія.

На знак протесту проти ухвалення цього документу, який по суті повторює американський законопроект SOPA по боротьбі з інтернет-піратством, Wikipedia і Google тимчасово відключали свої ресурси.