• HRW звинуватила уряд Сирії у злочинах проти людяності

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Субота, 12 листопада 2011 року
Неурядова організація з прав людини Human Rights Watch (HRW) звинуватила сирійський режим у злочинах проти людяності в своїй новій доповіді під назвою «Ми живемо як на війні. Репресії демонстрантів у провінції Хомс», опублікованій сьогодні на офіційному сайті організації
«Систематичне зловживання щодо цивільних людей у Хомсі з боку силових структур сирійського уряду, зокрема тортури та незаконні вбивства, свідчать про злочини проти людяності», ― йдеться в документі Human Rights Watch, представленому на 63 сторінках.
Доповідь включає більше ніж 110 свідчень жертв і свідків з міста Хомс і його провінцій, які розкривають порушення з боку сирійських сил безпеки уряду президента Башара аль-Асада. Починаючи з середини квітня до кінця серпня 2011 року, в ході бійок у Хомсі силовиками було вбито, щонайменше, 587 мирних жителів, а з 2 листопада ― ще 104 особи.
У зв'язку з ситуацією, що склалася, представники Human Rights Watch настійно закликали Лігу арабських держав, яка збереться в Каїрі 12 листопада 2011 р., призупинити членство Сирії в Лізі. Правозахисники також звернулись до Ради Безпеки ООН ввести: ембарго на постачання зброї та санкції щодо відповідальних осіб, а їх «досьє» передати до Міжнародного кримінального суду.
«Хомс явила собою мікрокосм жорстокості сирійського уряду», ― сказала глава HRW на Близькому Сході Сара Лі Уїтсон. «Ліга арабських держав повинна заявити президенту Асаду, що порушення їх угоди матиме наслідки, і що Ліга підтримує дії Ради Безпеки з припинення різанини».
Після того, як в середині березня в Сирії спалахнули антиурядові протести, Хомс стала неспокійною провінцією. Представники Human Rights Watch зафіксували десятки випадків, в яких сили безпеки і поліція, підтримувані урядом, жорстоко придушували і розганяли мирні протести, говориться в прес-релізі документа HRW.
Тисячі сирійців, які виступають проти режиму Башара Асада, піддалися довільним арештам, насильницькому зникненню, систематичним катуванням в ув'язненні. За даними ООН у результаті зіткнень у Сирії загинуло близько 3500 чоловік.
«Як правило, силові структури запускали в неспокійні райони бронетехніку з важкими кулеметами та зенітною артилерією, щоб, таким чином, залякати людей бронетранспортерами та іншою військовою технікою. Вони також блокували комунікації та встановили контрольно-пропускні пункти, що обмежують постачання продовольства і медикаментів у ці райони», ― повідомляє правозахисник HRW, посилаючись на свідчення мешканців Баб Сба.
На думку Human Rights Watch, озброєні опори з боку деяких сил опозиції і перебіжчиків показують, що стратегія, прийнята владою Сирії викликала ще більшу ескалацію насильства. Це підкреслює необхідність термінового забезпечення заходів з боку міжнародного співтовариства по негайному припиненню насильства в країні, яке переросло у кривавий конфлікт.
Водночас, правозахисна організація зазначає, що насильство з боку опозиції чи перебіжчиків заслуговує подальшого вивчення. Однак ці інциденти жодним чином не виправдовують непропорційне і систематичне застосування смертоносної зброї проти демонстрантів, і, в переважній більшості, проти беззбройного натовпу.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...