• Прес-конференція з саміту ЄС-Китай скасована китайською стороною. Чого боїться китайська делегація?

  • П'ятниця, 8 жовтня 2010 року
Брюссель. Запланована на середу підсумкова прес-конференція з саміту ЄС-Китай була відмінена за ініціативою китайської урядової делегації. Причина – спроба китайської сторони уникнути зустрічі з «неугодними» їй незалежними ЗМІ: The Epoch Times та NTD TV.

6 жовтня в будівлі Європейської ради повинна була відбутися традиційна підсумкова прес-конференція з саміту ЄС-Китай, але була скасована китайською делегацією, коли чиновники ЄС не стали перешкоджати в доступі незалежним журналістам, в числі яких були чотири кореспондента китайської газети The Epoch Times і телебачення NTD TV (New Tang Dynasty Television).

Журналіст The Epoch Times у Бельгії Ян Лісінь заявив: «Ми регулярно висвітлюємо новини про зустрічі на вищому рівні. Але таке сталося вперше, оскільки тут присутня китайська делегація. Ми запитали у співробітників прес-служби про причини відмови, але отримали коротке пояснення «Такі були інструкції».

Але коли, журналістам все ж таки дозволили увійти до будівлі, китайська делегація ясно дала зрозуміти, що відмовляється бути присутньою на прес-конференції.

Президент Міжнародної асоціації преси (IPA) в Брюсселі Лоренцо Консолі так прокоментував ці події: «Я вважаю, що з боку китайської делегації йшов дуже сильний тиск на організаційні справи ЄС, з метою не допустити присутності незалежних ЗМІ на підсумковій прес-конференції з саміту ЄС-Китай ».

«Це ганьба, що прес-конференція саміту ЄС-Китай не відбулася, але я повинен сказати, що для того, щоб вона пройшла, ми повинні були виключити присутність деяких незалежних журналістів, оскільки тоталітарний режим не хотів їх присутності ... Мені шкода, але це занадто висока ціна, – сказав Лоренцо Консолі на брифінгу європейської комісії в Брюсселі 8 жовтня. Але закінчив так  – Незалежним журналістам завжди повинен бути дозволений доступ на прес-конференції, і Європейська прес-служба не повинна дозволяти авторитарним режимам диктувати свою політику для ЗМІ».

«Я підозрюю, що реальна причина полягає в тому, що китайська урядова делегація уникає гострих питань з боку незалежних китайських журналістів», – зробив висновок Лоренцо Консолі.

Журналісти The Epoch Times і репортери NTD TV вважають, що Пекін виступив проти їх медіа-компаній через їх репортажі про випадки порушень прав людини в Китаї, про незаконне вилучення органів, а також про корупцію і погане управління китайського уряду. Зокрема публікація в 2004 році редакційних статей Thе Epoch Times «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» викликала сильну неприязнь з боку китайського комуністичного режиму. З моменту їх видання 81 млн. китайців вийшли з лав комуністичної партії і пов'язаних з нею організацій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...