• Чотири лідера червоних кхмерів, що залишилися в живих, предстануть перед судом

  • Неділя, 19 вересня 2010 року
Трибуналом Камбоджі за сприянням ООН, чотирьом лідерам режиму червоних кхмерів були пред'явлені звинувачення у масових вбивствах і злочинах під час правління кривавого режиму.

Четверо красних кхмерів, що залишилися в живих, серед яких Кхієу Самфане, лідер маоїстського режиму, що правив Камбоджі з 1975 по 1978 рр. при Пол Поті, його заступник Нуон Чеа, відомий як «брат номер два», міністр закордонних справ Ієнга Сарі та його дружина Ієнга Тіріт, яка очолювала міністерство соціальної політики.

 
Всіх чотирьох буде судити Надзвичайна судова палата Камбоджі (ECCC) за геноцид, злочини проти людяності, вбивства, тортури і переслідування по релігійним мотивам.
 
У липні кат червоних кхмерів Каінг Гуек (Kaing Guek), на прізвисько «Дуч» (Duch), був засуджен за злочини проти людяності, включаючи винищення, вбивства, поневолення, а також довгий перелік інших «серйозних порушень Женевської конвенції».
 
За чотири роки червоні кхмери знищили понад 2 млн. осіб в Камбоджі. У той час його загальна чисельність населення становила трохи більше 8 мільйонів чоловік.

«Дуч», засуджений до 35 років позбавлення волі, поки єдиний засуджений трибуналом Камбоджі червоний кхмер.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...