• У Києві будуть судити китайського шпигуна

  • Вівторок, 6 липня 2010 року
На 9 липня призначене судове слухання за звинуваченням у крадіжці державних секретів України китайським військовим. Обвинуваченим є старший полковник армії Китайської Народної Республіки.

Як повідомили у Військовому апеляційному суді Києва, розгляд справи буде проходити «в закритому режимі».

За повідомленням джерела з органу державної влади, «хоча є незаперечні докази обвинувачення, іноземець швидше за все уникне покарання у відповідності з українським Кримінальним кодексом, так як на іншій шальці терезів стоїть зміцнення економічного співробітництва держав Китаю та України».

Чиновник, який побажав залишитися невідомим, висловив припущення, що фінальним етапом судового розгляду по даному злочину стане лише депортація шпигуна з України.

Нагадаємо, що зовсім недавно, 1 липня, в Криму був засуджений до 8-ми років позбавлення волі російський громадянин, який збирав для материкового Китаю дані, що становлять державну таємницю. Шпигун був спійманий на одному з кримських військових полігонів.

Раніше, 27 січня Апеляційний суд Житомирської області визнав трьох громадян України винними у шпигунстві на користь Китайської Народної Республіки. Суд призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на строки 11, 10 і 7 років відповідно (за ч.1 статті 111 Кримінального кодексу України - державна зрада в формі шпигунства). У випадку витоку секретних відомостей про військовий об'єкт, який є унікальним, Україна понесла б збитки в галузі економіки та оборони на суму  в декілька мільярдів доларів.

 
За посиланням читайте про результат розгляду справи про крадіжку китайським військовим державних таємниць України
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...