• У США стурбовані загрозами українському суверенітету з боку Росії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 20 травня 2010 року
У Вашингтоні уважно стежать за тим, аби здобутки у відносинах між Москвою та Києвом не поставили під загрозу суверенітет України. Про це заявив колишній посол США в Україні, нині віце-президент Американського інституту миру у Вашингтоні Вільям Тейлор, повідомляє "Голос Америки".

Коментуючи останні домовленості керівництва України та Росії, він висловив задоволення тим, що відносини між Україною та Росією покращуються, однак наголосив: "Українська незалежність та суверенітет дуже важливі".

"Що стосується ціни на газ, я не думаю, що це загрожує українському суверенітету. Щодо злиття "Газпрому" та "Нафтогазу", то це вже може бути приводом для занепокоєння", - зазначив Тейлор.

"Щодо українського суверенітету стосовно Керченської протоки, то це викликає серйозне занепокоєння. Кордони були розмежовані ще за часів Радянського Союзу, і я не бачу жодної причини їх міняти. Якщо вони будуть змінені, то це стане замахом на територіальну недоторканість та суверенітет України", - заявив екс-посол.

"Але жодне поодиноке питання не є визначальним. Низка ситуацій, де Україна жертвує своїм суверенітетом, стане приводом для занепокоєння для зовнішніх спостерігачів, включно зі США", - наголосив Тейлор.

За його словами, США "не турбують ціни на газ (для України), тому що це не стосується суверенітету". "Але злиття ядерних індустрій, газових індустрій, домінування однієї країни над іншою, - це, на мій погляд, становить загрозу суверенітету України і це стане приводом для занепокоєння для США", - додав Тейлор.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...