• Рейтинг українських мільярдерів традиційно очолив Ахметов

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 квітня 2010 року
Після торішнього падіння економіки українські бізнесмени "відновлюють сили", активно нарощуючи і збільшуючи капітали.
Сумарна вартість активів 20 найбагатших українців дорівнює дохідній частині українського держбюджету за 2009 рік. Рейтинг мільярдерів традиційно очолює Рінат Ахметов. Про це свідчать підрахунки журналу "Фокус", який 9 квітня, представить щорічний рейтинг "200 найбагатших людей України".

Видання в анонсі зазначає, що після торішнього падіння економіки українські бізнесмени "відновлюють сили", активно нарощуючи і збільшуючи капітали.

При цьому велика частина - майже 30 млрд доларів, що дорівнює дохідній частині бюджету України за 2009 рік, - припадає на першу 20-ку списку найбагатших.

Рейтинг "200 найбагатших людей України" поповнився 61 новим ім'ям, 7 із яких потрапили в першу півсотню.

Трійку лідерів традиційно очолює Рінат Ахметов, якому за минулий рік вдалося збільшити свій статок удвічі - до 7,52 млрд доларів. Утім, у 2008 році статок Ахметова перевищував 12 млрд доларів.

Вперше в рейтингу на 2-ге місце вийшов Ігор Коломойський.

Віктор Пінчук, втративши одну позицію, посідає 3-тє місце в рейтингу "Фокусу". Він - єдиний у першій десятці, чиї активи втратили в ціні, унаслідок чого статок бізнесмена зменшився на 662 млн доларів.

Проривом року "Фокус" назвав співвласника "Миронівського хлібопродукту" (ТМ "Наша Ряба") Юрія Косюка, який збільшив капітал у 3 рази за останній рік і перемістився в рейтингу на 9 місце - з 22 позиції минулого року.

У рейтинг увійшли 6 жінок: Ольга Нечитайло-Риджок (ГК "Баядера"), Філя Жебрівська ("Фармак"), Оксана Єлманова (ГК FIM), Ольга Куценко (ГК "Олком"), Алла Ванецьянц (КБ "Південний") і Оксана Кавицька (Helen Marlen Group).

"Фокус" оцінював лише тих, чиє право власності підтверджено інформацією з відкритих джерел. Крім того, оцінювалися лише підприємства, річний виторг яких перевищує суму 10 млн доларів. Також уперше враховувалися боргові навантаження бізнесів учасників рейтингу.

Повний список учасників рейтингу "200 найбагатших людей України", а також деталі про доларових мільйонерів України будуть опубліковані 9 квітня.

Зазначимо, дані "Фокуса" суттєво відрізняються від опублікованого в березні списку найбагатших людей світу за версією авторитетного американського видання Forbes.

П’ятірку українських мільярдерів очолив Рінат Ахметов зі статком у 5,2 млрд доларів. Віктор Пінчук накопичив 3,1 млрд доларів.

У Ігоря Коломойського, який посів третю позицію в рейтингу, Forbes нарахував 2 млрд доларів.

 
Джерело: tsn.ua
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...