• Shen Yun: «Не пускати! Не слухати! Не дивитися!»

  • Середа, 19 травня 2010 року
Про таку рекламну компанію не мріяли навіть зірки Голлівуду, якщо мати на увазі, що конфлікт — двигун реклами. І всупереч здоровому глузду, ситуація повторюється з року в рік і з країни в країну. Правда, різні уряди по-різному реагують. Виграє та країна, яка ... Втім, судіть самі.

У минулому році у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) депутати Європарламенту отримали листи з наклепами, які розсилало китайське консульство у Франкфурті, і влаштували привітний прийом перед концертом трупі Shen Yun Performing Arts.

Кілька років тому в Австралії всі члени Парламенту отримали подібні послання від китайського посольства в Австралії з рекомендаціями не відвідувати спектакль і ... прийшли на концерт. Зустрівшись у холі перед початком вистави, вони розсміялися, і хтось із них сказав: «О, та ми можемо провести тут сесію Парламенту! Нарешті у нас є кворум!»

Аналогічна ситуація склалася в Канаді, де VIP-персони також з'явилися на спектакль Shen Yun Performing Arts після того, як китайські дипломати настійно рекомендували їм не дивитися його.

Уточню, мова про ту саму, про висхідну зірку, яка ось-ось затьмарить сонце, про відому художню трупу з Нью-Йорка, якій надають кращі сценічні майданчики світу: Лондон — «Альберт-Холл», Нью-Йорк — «Карнегі-Холл» і «Радіо-сіті Мьюзік Холл», Лос-Анжелес — «Кодак», Париж — «Конгрес-Холл».

Але якщо концерт хороший і майстерність артистів на вищому рівні, тоді що не так? Де ховається таємниця? У виставі є епізоди, які проливають світло на нинішню ситуацію з правами людини в Китаї. Саме ці свої гріхи компартія Китаю (КПК) не хотіла б виставляти напоказ. Поняття права людини і влада КПК — несумісні поняття. От тобі й уся казка. Вірніше, це приказка, казка попереду.

На 28 травня в Одесі в академічному театрі запланований концерт Shen Yun Performing Arts. На відміну від торішньої ситуації, коли концерт, призначений на 1—2 квітня в Києві у Палаці «Україна», зірвався через не видачу віз артистам, у цьому році члени художнього колективу отримали візи. Був орендований зал театру, продаються квитки, запущена рекламна компанія. І як тільки це стало відомо в китайському посольстві, почався тиск на державних службовців, загрози розриву міжнародних економічних і культурних відносин та інше в такому роді. Пані У з китайського консульства в Одесі категорично заявила: концерту не бувати, вона цього не допустить. Але хіба ми знаходимося в Китаї? Хіба пані У — Президент України? Хіба їй вирішувати бути чи не бути Shen Yun в Одесі?

Коли в лютому трупа Shen Yun Performing Arts знов прибула до Європи на гастролі, Президент Європарламенту Єжи Бузек надіслав свої привітання. Художньому колективу з Нью-Йорка був влаштований урочистий прийом в головному адміністративному будинку Європарламенту в Брюсселі (Бельгія).

Віце-президент Європарламенту Едвард МакМіллан Скотт тоді сказав: «Я радий, що компанія Shen Yun Performing Arts, нью-йоркський танцювально-музичний колектив, і в цьому 2010 році, році Тигра, буде гастролювати по Європі. Мої колеги мали задоволення побувати на виставах Shen Yun в минулому році ... Ми всі були зачаровані майстерністю виконавців. Нас також глибоко зворушили хвилюючі сцени, в яких були показані страхітливі переслідування практикуючих Фалуньгун».

Пан МакМіллан Скотт, дізнавшись, що виступи Shen Yun Performing Arts в Україні намагаються блокувати чиновники з китайського посольства, надіслав листи Президенту України Віктору Януковичу, прем'єр-міністру Миколі Азарову та міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, в яких він каже, що Shen Yun представляє прекрасну музику і класичний китайський танець, а також, що він тісно співпрацював з практикуючими Фалуньгун і підтверджує, що вони повністю невинні.

Кому ж повірить влада? А головне — чи відбудеться концерт в Одесі? Глядачі чекають зустрічі з високим мистецтвом, а політики і в мистецтві бачать зброю для боротьби. Таж недаремно ще Пушкін писав: «І добрі почуття я лірою будив». Взяти б усім політикам та й піти на концерт Shen Yun.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...