• Китайські дипломати вимагають скасування концерту Shen Yun в Україні

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 травня 2010 року
Китайські дипломати в Україні вимагають від місцевої влади скасувати проведення концерту трупи зі світовим ім'ям Shen Yun Performing Arts, запланованого на кінець травня в Одесі.

Організатори виступу дізналися про загрозу зриву за місяць до прем'єри, коли вже були укладені всі договори, продавалися квитки і було запущено рекламну кампанію.
 
«Я прочитала ноту протесту, яку написала пані У з нашого китайського консульства в Одесі, в якій було в дуже категоричній формі, навіть у наказовому тоні сказано про те, що вона не допустить проведення концерту Shen Yun в Одесі», — каже Вітряк Світлана, директор благодійної організації «Дітям нового століття», яка виступає в ролі запрошуючої сторони.

Ці відомості підтверджує кореспондент The Epoch Times, який спілкувався з чиновниками одеської обласної адміністрації. У той же час вони відмовилися надати копії листів, пов'язаних з погрозами скасування концерту.

У приватній бесіді одеські чиновники сказали, що не тільки китайське консульство в Одесі направило звернення, що закликає скасувати концерт, але й свої негативні рекомендації надіслали прем'єр-міністр України Микола Азаров, голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський та міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.
 
Shen Yun Performing Arts, компанія, яка розташована в Нью-Йорку, має на меті відтворити красу і чарівність стародавніх китайських танців і музики, розкриваючи перед глядачами найкраще з 5000-річної традиційної китайської культури, яка була передана, згідно з легендами, людям богами.

Починаючи з 2006 року, Shen Yun провів більше 500 концертів у багатьох країнах світу, надавши можливість кільком мільйонам людей подивитися виступи. Численні представники вищих верств суспільства і діячі мистецтва назвали концерт Shen Yun «найкращим у світі».

Проте компартія Китаю через свої консульства, посольства та студентські організації в усьому світі створює перешкоди за допомогою тиску на місцеву владу з метою не допустити проведення концертів.

У своїх аргументах китайські чиновники, вимагаючи від влади різних країн скасувати концерти, ґрунтуються на тому, що «концерт пропагує Фалуньгун», незаконно заборонену в Китаї духовну практику, послідовники якої зазнають репресій з 1999 року за їхні духовні переконання.

На думку організаторів концерту в різних країнах, швидше за все, саме це і привертає пильну увагу китайських дипломатів, оскільки у концертній програмі Shen Yun є декілька номерів, в яких актори в красивій художній формі показують випадки переслідування послідовників Фалуньгун.

Зі свого боку, представник китайського консульства в Одесі, коментуючи дії дипломатів, сказав, що концерт «антикитайський» і його організовує «незаконна організація».

За аналогічним сценарієм два концерти Shen Yun, заплановані на 1 і 2 квітня минулого року в київському Палаці «Україна», були зірвані. Тоді МЗС України затягувало з видачею віз учасникам трупи, і, в кінцевому рахунку, не видало їх.

У той же час Секретаріат Президента України несподівано призначив на дати виступу трупи свої заходи, хоча попередньо всі організаційні питання були узгоджені.

В той час чиновники, які займали керівні пости, просто уникали зустрічей як із кореспондентами, так і з організаторами концерту.

На даний час рішення щодо скасування концерту Shen Yun в цьому році ще не прийнято, але продаж квитків у касах театру припинений.
 
Однак одесити, які купили квитки, сподіваються, що спектакль все ж таки відбудеться.

«Я думаю, що Одеса — вільне місто, волелюбне і воно гідне цієї події. І ніякі політичні погляди не можуть вплинути на проведення цього шоу. Мені здається, воно відбудеться. Я чекаю цього вже два роки», — каже Олена Кузіна, художник-модельєр з Одеси.
 
(За участю репортера телеканалу NTD Ганни Варавви)

Сайт трупи Shen Yun: www.ShenYunPerformingArts.org

Міжнародне видання The Epoch Times і телекомпанія New Tang Dynasty (NTD) є почесними інформаційними спонсорами, які висвітлюють світове турне трупи Shen Yun.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...