• Що загрожує київським пагорбам?

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 5 травня 2010 року
Нещодавно у Будинку Архітекторів завершив свою роботу третій міжнародний архітектурний фестиваль CANACTION. Протягом тижня відомі європейські та українські архітектори пропонували свої рішення щодо проектів забудови верхньої крайки Дніпра.

На думку учасників фестивалю, історична частина Києва зі своїми пагорбами потерпає від стихійної забудови. 

 
«Забудова ведеться хаотично, усе вирішують гроші», - вважає Аліна Маслакова, студентка Київського національного університету будівництва та архітектури.  Майбутній архітектор переконана, що забудовник найчастіше не переймається тим, як його будівля буде виглядати на генплані міста, а лише на своїй ділянці.

Проекти, які пропонували архітектори з Європи та України, показали принципово інше відношення до проблеми розбудови столиці.  Вихідними принципами роботи з «київською крайкою» стали простота, доречність, гармонізація культурного і природного середовища.

 
За словами куратора фестивалю архітектора Віктора Зотова, сьогодні є унікальна можливість переймати західний досвід і створювати принципово нову українсько-європейську архітектуру.

Приїхав підтримати молодих архітекторів і Віце-прем’єр-міністр України Володимир Семиноженко. За його словами, незважаючи на те, що Києвом керує молода команда, вона нагадує своєю поведінкою традиції минулого, про які вже потрібно давно забути.

 
«Майбутнє Києва в архітектурі потрібно віддати молоді, - вважає Віце-прем’єр-міністр, - Вона набагато сучасніша, набагато креативніша ніж сьогоднішня команда». 
 
Але попри підтримку, питання фінансування виглядає досить абстрактно. Першим держзамовленням буде, за словами пана Семиноженка, створення книги про Київ.
Чи будуть у цій книзі київські історичні зелені пагорби, над якими височіють історичні пам’ятки архітектури, чи їх «з’їдять» сучасні архітектурні «джунглі» - питання не лише молоді, але й влади.
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...