• Іспанський суд може розпочати міжнародний розшук китайських комуністичних чиновників

  • П'ятниця, 4 грудня 2009 року

Іспанський суд надіслав офіційний запити п'ятьом високопоставленим китайським комуністичним чиновникам, яких послідовники духовної практики Фалуньгун звинувачують у геноциді і злочинах проти людяності. Якщо вони ігноруватимуть запит, то відносно них може бути виписаний міжнародний ордер на арешт. При цьому, МЗС Іспанії не заперечує дії національного суду.

Спікер прес-служби Азіатського департаменту МЗС Іспанії Марія Сальседо (Maria Salcedo) 27 листопада в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times сказала, що МЗС Іспанії не має жодних претензій з приводу цього судового розгляду.

«Ця справа відноситься до юрисдикції судових органів. В Іспанії демократична система поділу влади, тому виконавча влада Уряду жодним чином не може втручатися в рішення судової влади», - пояснила вона. 

Співробітник відділу юстиції організації Міжнародна Амністія (МА) Алісія Морено заявив, що вони вітають цей судовий розгляд.

«У цій справі, пов'язаній із Фалуньгун, у якості доказів суду були надані і звіти нашої організації. Ми завжди особливо вітаємо будь-яку спробу за допомогою закону покарати винних у порушенні прав людини. Якщо незалежний суд зможе прийняти справедливе рішення у справі про захист прав людини, то це буде прогрес і ми будемо раді цьому», - сказав Морено.

Співробітник МА також назвав іспанський суд зразковим серед усіх міжнародних судів.

«В останні роки іспанський суд вів кілька великих міжнародних справ. Він є взірцем в міжнародних судових інстанціях, він також сколихнув хвилю протистояння злочинів проти людяності», - зазначив Морено.

19 листопада іспанський адвокат-правозахисник Карлос Іглесіас підтвердив, що суддя відправив кожному з п'яти обвинувачених китайських чиновників юридичний документ, в якому визначені конкретні питання і вимоги до адресатів пояснити їхні дії по відношенню до послідовників Фалуньгун, наприклад, насильницьке вилучення органів у останніх. Якщо протягом шести тижнів відповіді не будуть отримано, то, швидше за все, буде виписаний міжнародний ордер на арешт високопосадовців.

У повідомленні суду також говориться, що якщо обвинувачених визнають винними, то їх засудять мінімум до двадцяти років позбавлення волі.

У 2006 році Китай підписав договір із Іспанією про екстрадицію (видачу) розшукуваних злочинців, тому якщо буде виписаний міжнародний ордер на арешт, то китайська влада буде зобов'язана видати обвинувачених до Іспанії.

Справа за цим позовом була розпочата національним іспанським судом вищого рангу відповідно до принципів «Універсальної юрисдикції», відповідно до яких суд будь-якої країни може почати розгляд справи про геноцид і злочин проти людяності в незалежності від місця знаходження обвинуваченого. У даному разі обвинувачення в геноциді, тортурах і злочинах проти людяності пред'явлено п'ятьом високопоставленим китайським чиновникам, серед яких і колишній лідер компартії (КПК) Цзян Цземінь, який є ініціатором та головним керівником репресій щодо Фалуньгун.

Раніше іспанський суд подібним чином засудив чилійського диктатора Аугусто Піночета, лідера ісламської терористичної організації «Аль-Каїди Усаму бін Ладена та трьох колишніх нацистів гітлерівської Німеччини.

За даними Інформаційного Центру Фалунь Дафа (ІЦФД), у період з 2000 р. по 2007 р. у 30-ти містах різних країн було подано більше 50-ти судових позовів на колишнього лідера КПК Цзян Цземіня. Іноземні ЗМІ назвали це «найбільшим міжнародним правозахисним судовим процесом 21 століття».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...