• Влада України танцює під дудку Пекіна?

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Субота, 22 травня 2010 року

Тиск з боку китайських дипломатів на місцеву владу в Україні призводить до того, що проведення концерту трупи зі світовим ім'ям Shen Yun Performing Arts в Одесі знаходиться на межі зриву.

У четвер керівництво трупи повідомило, що Міністерство закордонних справ України анулювало візи деяким учасникам колективу.  

Тим часом підпорядковане Одеській обласній раді комунальне підприємство «Облконцертсервіс» повідомило організаторів концерту Shen Yun, благодійній організації «Дітям нового століття», про призупинення договору на проведення 28 травня виступу в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. Водяного.

У листі йдеться, що китайська влада звернулася до Одеської обласної ради з проханням заборонити проведення концерту, оскільки, на думку китайських чиновників, виступ трупи є «антикитайською політичною пропагандою».

«Те, що концерт не відбудеться – це однозначно. А ось ці юридичні тонкощі: розірваний [договір] або призупинений – в принципі у цій ситуації це одне і теж», – сказав у телефонному інтерв'ю директор «Облконцертсервіс» Дмитро Полунін.

Пан Полунін пояснив, що однією з підстав заборонити проведення концерту став також і лист з Міністерства закордонних справ України. «Питання чисто політичне», – зазначив він.

У приватній бесіді одеські чиновники розповіли, що крім ноти протесту китайського консульства, свої негативні рекомендації надіслали Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Віце-прем'єр-міністр Володимир Семиноженко і голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський.

Проте під час зустрічі кореспондента The Epoch Times із Семиноженко, останній спростував інформацію про втручання уряду в проведення концерту Shen Yun.

До того ж українські чиновники говорять, що тиск пов'язаний з візитом в Україну Міністра закордонних справ Китаю Яна Цзечи на цьому тижні.

Слова Президента України Віктора Януковича, висловлені на зустрічі з китайським чиновником різко контрастують з тим, як насправді ведуть себе китайські комуністи в Україні й тим, як реагує на це українська влада.

«Нам відомий ваш миролюбний характер зовнішньої політики і принцип невтручання у внутрішні справи країн», – підкреслив Янукович на зустрічі з главою МЗС Китаю 19 травня.

Нью-Йоркcька компанія Shen Yun Performing Arts прагне відтворити красу і чарівність стародавніх китайських танців і музики, розкриваючи перед глядачами найкраще з 5000-річної традиційної китайської культури.

Починаючи з 2006 року, Shen Yun провів більше 500 концертів у багатьох країнах світу, надавши можливість кільком мільйонам людей подивитися виступи. Політики, чиновники та діячі мистецтва назвали Shen Yun «найкращим у світі».

Проте компартія Китаю через свої консульства, посольства, земляцтва та студентські організації в усьому світі створює перешкоди за допомогою тиску на місцеву владу з метою не допустити проведення концертів.

У своїх доводах китайські чиновники, вимагають від влади різних країн скасувати концерти, ґрунтуючись на тому, що «концерт пропагує Фалуньгун», незаконно заборонену в Китаї духовну практику, послідовники якої зазнають репресій з 1999 року за їхні духовні переконання.

На думку організаторів концерту з різних країн, швидше за все, саме це і привертає пильну увагу китайських дипломатів, оскільки у концертній програмі Shen Yun є декілька номерів, в яких актори за допомогою мистецтва демонструють сцени переслідування прихильників цього духовного руху.

Підтримка

Віце-президент Європарламенту Едвард Макміллан-Скотт надіслав свої листи на ім'я перших осіб України, в яких сказано, що «він тісно співпрацював з послідовниками Фалуньгун, і підтверджує, що вони повністю невинні», а «Shen Yun представляє прекрасну музику і класичний китайський танець».

Свою підтримку також надали депутати парламенту України, направивши одеським чиновникам листи з проханням сприяти проведенню концерту.

Правозахисники стверджують, що китайські чиновники грубо втручаються у внутрішні справи країни, тим самим порушуючи права українських громадян.

«Це грубе втручання і з цим не можна погоджуватися», – вважає Євген Захаров, голова Харківської правозахисної групи.

На його думку, поведінка китайських дипломатів нагадує дії радянської влади, які всякими бандитськими способами перешкоджали розвитку мистецтва.

«Україна повинна реагувати, якщо вона вважає себе європейською цивілізованою країною», – відзначає Захаров.

(Стаття написана при використанні матеріалів телеканалу NTD)

The Epoch Times є почесним інформаційним спонсором світових турне творчого колективу Shen Yun.

Сайт трупи: ShenYunPerformingArts.org

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...