• Кібер-війна Китаю проти Сполучених Штатів

  • Середа, 10 березня 2010 року
Найбільша загроза для мережі військового командування ВМС США йде з Китаю. Згідно з доповіддю Federal Computer Week (FCW), китайські хакери «постійно ведуть тотальну війну проти мережі Міністерства оборони США».

Ця проблема вперше з'явилася на перших сторынках газет 12 січня, коли Google розмістив на своєму офіційному блозі повідомлення, що він виявив «ретельно розроблені та цілеспрямовані атаки», які походять з Китаю, мета яких полягала в крадіжці інтелектуальної власності. Подальше розслідування показало, що цілеспрямованого нападу зазнали, щонайменше, 20 інших великих компаній, а також облікові записи електронної пошти Google, які належали борцям за права людини в Китаї.

Ця інформація викликала громадський резонанс у світі, і державний секретар США Хілларі Клінтон закликала Китай провести розслідування. У США проблемою кібернетичної війни Китаю переймаються вже протягом декількох років.

Ханс Ремберг, віце-президент внутрішньої розвідки Федеративної Республіки Німеччини, звинуватив Китай у тому, що він надає фінансову підтримку для майже щоденних атак.

За даними доповіді для Конгресу Міністерства оборони США, Ремберг заявив: «КНР займається інтенсивним збором політичних, військових, корпоративно-стратегічних і наукових даних по всьому світу з метою якнайшвидшого усунення своїх технологічних прогалин».

У доповіді Міністерства оборони додається, що ці напади з Китаю більш витончені і краще організовані, ніж ті, що виходять від хакерів з інших країн, а «конфлікт досяг рівня воєнної кампанії».
 
«Вони використовують будь-які засоби, - заявив високопоставлений чиновник згідно з доповіддю FCW. - Важко повірити, що це відбувається не з ініціативи уряду».

Спектр цілей атак вкрай широкий: крадіжка технологій, збір розвідувальної інформації і крадіжка інформації з бази даних Міністерства оборони США.

Ключова загроза китайських кібер-атак у тому, що крім крадіжки важливої інформації про американські військові операції, вони також шукають інформацію про потенційні технології, які можуть бути задіяні у майбутньому.
 
«У нещодавньому китайському військовому звіті стверджується, що Китай буде в змозі виграти» інформаційну війну «до середини цього століття», - говориться в доповіді FCW.
 
Велика стратегія
 
Комуністична партія Китаю (КПК) неодноразово заперечувала звинувачення у кібер-атаках США, інших країн і підприємств. Зазвичай вона називала подібні звинувачення расистськими або антикитайськими. Після недавнього нападу на Google, прес-секретар китайського міністерства промисловості й інформаційних технологій опублікував заяву, в якій говориться, що ці звинувачення є «необгрунтованими і їхня мета - очорнити Китай».
 
Іншою причиною стурбованості є відсутність прозорості щодо нарощування китайським режимом можливостей і технологій для хакерських атак, поряд із загальною відсутністю прозорості військових витрат.

«Китай продовжує оприлюднювати неповні дані про витрати на оборону, і брати участь у діях, які є несумісними з декларованою ним політикою», - йдеться у щоденній доповіді про «Військову могутність КНР у 2008 році», яку підготувало Міністерство оборони для Конгресу США. У документі з Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) йдеться про те, що «війна - це не тільки військова боротьба, але і всеосяжна боротьба на фронтах, у політиці, економіці, дипломатії і права», - йдеться в доповіді міністерства оборони США.

У доповіді зазначається, що у 2003 році Центральний комітет компартії Китаю схвалив «Три прийоми ведення війни», які включають психологічну війну за допомогою пропаганди, обману, погроз та примушення, щоб впливати на ворога. Медіа-війни прагнуть впливати на громадську думку та отримати підтримку на національному і міжнародному рівнях, правова війна використовує міжнародне і внутрішнє законодавство, щоб отримати підтримку і керувати можливими наслідками військових дій режиму.
 
Кібер-війна займає значне місце в загальній військовій стратегії компартії Китаю і «є стовпом китайської військової стратегії з початку 1990-х років», - говориться в доповіді старшого аналітика розвідки Брайана Мазанека з інформаційної компанії SRA International.
 
Стратегія кібернетичної війни КПК грунтується на концепції, що майбутні війни залежать від втручання в інформаційний потік противника. «В результаті, полковники Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) Цяо Лян і Ван Сянсуі у своєму сумнозвісному маніфесті 1999 запропонували форму ведення війни, що« перевершує всі межі і кордони» і висунули ідею про те, що в майбутніх конфліктах центральну роль буде відігравати кіберпростір», - говорить Мазанек.

«Загроза хакерських атак з Китайської Народної Республіки є реальною і продовжує зростати. США не можуть дозволити собі ігнорувати насування асиметричної загрози від свого зростаючого конкурента в Азії», - вважає Мазанек.

Він додав, що можливості кібер-війни компартії Китаю «спрямовані не тільки на збір конфіденційної інформації, а також на здійснення військових дій, здатних викликати економічний збиток, пошкодити важливу інфраструктуру, а також вплинути на результат звичайних збройних конфліктів».

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...