• Гривні пророкують падіння восени

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 7 червня 2010 року
Оскільки експорт металургійної продукції падає, а він забезпечує до 25% загального припливу іноземної валюти в Україну, то вже в найближчі місяці очікується зниження курсу гривні.

Наслідки погіршення кон'юнктури на ринку промислових металів можуть призвести до падіння гривні відносно долара до 8,65 грн./дол.

Так вважає директор аналітичного департаменту компанії "Мегаполіс капітал" Дмитро Монаков.

"В кінці травня 2010 року на окремих меткомбінатах України внаслідок відсутності замовлень на сталь і прокат, різко скоротилися добові обсяги виробництва", - констатує експерт.

За його словами, це може бути сигналом того, що в найближчі місяці істотно знизиться виручка і в інших українських металургів.

"Оскільки експорт металургійної продукції забезпечує до 25% загального припливу іноземної валюти в Україну, то вже в найближчі місяці очікується погіршення платіжного балансу і зниження курсу гривні щодо долара", - вважає економіст.

Найбільш вірогідним сценарієм він розглядає поступове погіршення курсу до 8,65 грн./дол. до вересня 2010 року.

"Такий розвиток подій буде нагадувати 2009 рік, коли курс на міжбанку також досяг свого піку - 8,85 грн./дол.", - стверджує експерт.

Свій аналіз експерти "Мегаполіс капітал" підтверджує даними.

У травні 2010 року на 19% впав випуск прокату на ММК ім. Ілліча, а на початку червня в середньому на 70% скоротилося добове виробництво на Алчевському комбінаті і ДМКД ім. Дзержинського.

"Зважаючи на те, що історична частка цих трьох підприємств в загальному випуску українського прокату (36% у середньому за останні 2,5 роки) не знижувалася нижче 29% навіть у найбільш невтішні місяці 2008 року, то слід вже у червні чекати падіння виробництва сталі і прокату в Україні, в кращому разі, на 32-35%", - вважає Монаков.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...