• Парк «Чотири свободи» відкриє нові можливості на острові Рузвельта

  • Середа, 15 вересня 2010 року

Нью-Йорк. Будівництво нового парку «Чотири свободи» на набережній острова Рузвельта планується завершити протягом двох років. На кам'яних стовпах буде надписано відоме звернення Рузвельта до нації.

«Новий парк на набережній острова Рузвельта на честь екс-президента Франкліна Д. Рузвельта буде надихати і нагадувати американцям, що ми здатні все подолати», – сказав мер на новаторській в понеділок.

«Рузвельт ніколи не втрачав віру в наші сили, щоб зробити майбутнє краще і вільніше для всіх», – сказав Майкл Рубенс Блумберг.

Парк «Чотири свободи», загальною площею 4 акра (~ 16 187 кв.м) буде являть знамените звернення президента Рузвельта до Конгресу США 6 січня 1941 р.

Звертання Рузвельта ясно сформулювало його бачення світу, в якому всі люди можуть мати свободу слова і вираження думок, свободу віросповідання, свободу від злиднів і свободу від страху .*

Відомий архітектор модерніст Луї I. Кан в 1973 р. був уповноважен спроектувати парк «Чотири свободи», а острів Добробуту був перейменован в острів Рузвельта.

Оригінальний задум Кана буде відтворений в повному обсязі посмертно. Це буде єдина його робота, представлена в Нью-Йорку.

Перша з 24-х колон, вагою 36 тонн кожна, на яких накреслять відоме звернення Рузвельта, були розміщені в парку в понеділок.

Побудувати парк перешкоджала фінансова криза в 1975 року, а так само смерть Кана в 1974 році, але важливість створення пам'ятника Рузвельту, надихнула урядових чиновників продовжувати працювати над цим проектом.

У 2006 році, коли членом міської ради 5-го району в Нью-Йорку стала Джессіка Лапін, вона поставила будівництво парку на пріоритетне місце, і працювала в тому напрямі, щоб об'єднати зусилля держави та місцеве фінансування на будівництво пам'ятника.

Посол Вільям Дж. Ванде Хевел, голова парку «Чотири свободи», говорить, що на будівництво поки виділено в загальній складності $ 42 млн, і будівельні роботи зараз йдуть завдяки фінансуванню з боку держави та приватних партнерів, у тому числі з міської скарбниці виділено 10,2 млн. дол США.

«Мільйони людей в майбутні десятиліття будуть приходити сюди, щоб відтворювати, міркувати, згадувати, вчитися і підтверджувати свою впевненість у майбутньє нашої республіки, – сказав Ванде Хевел. – Це пам'ятник великому президентові», – додав він.

Будівництво парку планується завершити через два роки.

*****

* Уривок з промови Франкліна Делано Рузвельта (1882-1945) на 77 конгресі США:

«... У майбутньому, яке ми прагнемо зробити безпечним, ми сподіваємося створити світ, заснований на чотирьох основних людських свобод.

Перша – це свобода слова і висловлювань – всюди в світі .

Друга – це свобода кожної людини поклонятися Богу тим способом, що він сам обирає – всюди в світі.

Третя – це свобода від потреби, що в перекладі на зрозумілу всім мовою означає економічні домовленості, що забезпечать населенню всіх держав здорове мирне життя, – всюди в світі.

Четверта – це свобода від страху, що в перекладі на зрозумілу всім мовою означає таке грунтовне скорочення озброєнь у всьому світі, щоб жодна держава не була здатна вчинити акт фізичної агресії проти будь-кого зі своїх сусідів, – всюди в світі.

Це не мрія на далеке тисячоліття. Це основа того світу, якого можна досягти в наш час і протягом життя нашого покоління. Це світ, що є протилежністю тиранії так званого нового порядку, який прагнуть ввести диктатори бомбовим ударом ....» (Історія США в документах, grinchevskiy.ru)

Андреа Хейлі. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...