• Туристи в пошуках органів. Товариство трансплантологів закликає до обережності

  • Вівторок, 14 вересня 2010 року

Канадське товариство трансплантологів прийняло документ, що регламентує поведінку медиків з пацієнтами, які зацікавилися туризмом, що пов'язаний із трансплантацією органів.

Цей документ, що з'явився саме тоді, коли трансплантаційний туризм почав активно розвиватися по всьому світу, був ухвалений захисниками прав людини, які вже давно висловлюють протест проти вилучення органів у невільних і беззахисних жертв.

Ця тема широко обговорювалася на 23 міжнародному конгресі організації трансплантологів, що була створена для просування та розвитку науки та клінічної практики трансплантації органів і для вироблення спільної лінії, що стосується етичних і правових питань у проведенні такого роду операцій.

У конгресі, що відбувся у Ванкувері в серпні 2010 р., брали участь 4000 представників трансплантологічних товариств багатьох країн. Девід Мейтас, адвокат з м.Вінніпег, що спеціалізується на питаннях прав людини і є номінантом на отримання Нобелівської премії світу 2010, був одним із доповідачів конгресу, активно підтримав новий регламент.

Д. Мейтас спільно з колишнім держсекретарем країн Південно-Східної Азії та депутатом парламенту Канади опублікували доповідь і книгу про насильницьке вилучення органів у в'язнів сумління в Китаї [«Кривава жнива»].

Новий регламент є наслідком директив минулої сесії ВООЗ, що вимагає від держав-учасників вжити заходів щодо захисту групи населення з числа найбільш бідних громадян, залежних від трансплантаційного туризму та продажу тканин та органів.

В документах зазначається, що пацієнти повинні бути попереджені про ризики етичного та медичного характеру при участі в трансплантаційному туризмі. Це включає питання про можливість справленого тиску або поранення, якому піддалися донори, а також можливості насильницького вилучення органів.

«Вся індустрія трансплантаційного туризму тримається в секреті, у зв'язку з цим неможливо визначити, наскільки точна інформація про донори, що була надана постачальником органів, який думає лише про прибуток», - вказується в документі.

Якщо пацієнт сильно наполягає на купівлі органу, нова регламентація залишає за лікарем право на відмову в наданні медичних документів, медикаментів або прийняття інших дій, які можуть полегшити покупку органу пацієнтом.

«Існують докази, що нелегальна трансплантація органів проводиться в неспеціалізованих місцях, що несе за собою серйозний ризик як для одержувача, так і для постачальника органів. Так, лікарі в праві не надавати пацієнтові документацію про органи у разі, якщо вони вважають, що ця інформація може бути використана для прискорення проведення трансплантації в неспеціалізованих місцях, і якщо є серйозні сумніви щодо пацієнта або постачальника органів», - вказується в документі.

В інтерв'ю, даному «The Epoch Times» під час роботи конгресу, Д. Мейтас розповів про методи, які використовуються в Китаї, чий банк органів містить органи страчених ув'язнених, засуджених до смерті, і послідовників Фалуньгун, засуджених за їхні переконання. «[Китайський комуністичний режим] допускає застосування смертної кари для отримання органів, але він не зазначає, що це практикуючі Фалуньгун, погоджуючись, однак, що мова йде про ув'язнених», - продовжив Д. Мейтас.

Девід Мейтас вважає, що міжнародне співтовариство має ясно висловити свою позицію проти нелегального вилучення органів. Він підтверджує, що дуже серйозний інтерес до цієї проблеми виник після того, як групи захисників прав людини почали діяти. «Ми бачимо зростання опозиції отриманню органів від ув'язнених».

Останнім часом організація «Міжнародна амністія» виступила з пропозицією до всіх країн припинити використання органів, отриманих від страчених ув'язнених, вказуючи пальцем на Китай, де вже підтверджено використання з 1993 року органів ув'язнених.

«Міжнародна амністія» закликала фармацевтичні компанії проявляти належну обережність у справах. Д. Мейтас зауважив, що потужна фармацевтична компанія Novartis вже відгукнулася на заклик «Амністії» про припинення участі в клінічних дослідженнях в Китаї препаратів, які використовуються для запобігання відторгненню імунною системою пацієнта пересадженого органа. «Це дуже позитивне рішення», - сказав він, додавши, що якщо хоч одна фармацевтична компанія зробить крок вперед, то інші, можливо, послідують за нею.

Версія французькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...