• Іран звільнив американську туристку Сару Шоерд під заставу

  • Понеділок, 13 вересня 2010 року
Іран повідомив, що готовий звільнити затриману 32-річну американську жінку на ім'я Сара Шоерд (Sarah Shourd) під заставу 500 000 $. В результаті розбіжностей між судовими органами та президентством, звільнення Сари Шоерд було призупинено до недавнього часу.

Запланований на суботу випуск Сари Шоерд, як заявили чиновники минулого тижня, був припинений в останню хвилину з-за заперечень суддів Ірану. Причиною для припинення став невирішений судовий процес.

На думку спостерігачів, це вказує на триваючу боротьбу за владу між президентом та іншими прихильниками жорсткої лінії в уряді. Запланований випуск зіткнувся з критикою з боку деяких прихильників жорсткої лінії членів парламенту, що звинуватили уряд у «втручанні в справи судової влади», як повідомила щоденна газета Tehran-e Emrouz у неділю.

Проте звільнення Шоерд в кінцевому підсумку було забезпечено після втручання іранського президента Махмуда Ахмадінежада (Mahmoud Ahmadinejad) через «особливі погляди Ірану на гідність жінок».

Сара Шоерд була затримана на кордоні з Іраком в кінці липня 2009 з двома компаньйонами-чоловіками за звинуваченням у шпигунстві. Згідно мусульманських законів, за шпигунство карається смертною карою. Однак, Сара Шоерд, про яку повідомили, що вона хвора і потребує лікування, була відпущена під заставу в знак помилування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...