• Австралійці зараз ратують за монархію

  • Понеділок, 30 серпня 2010 року
Все більше австралійців виступає за збереження британської монархії, згідно з попереднім опитуванням Нільсена, проведеним за два тижні до федеральних виборів.

Опитування, опубліковане в газеті Fairfax у неділю, 29 серпня, показало, що суспільна підтримка в угоду республіки різко впала до 16-річного мінімуму, згідно AAP.

Республіканська опозиція зросла на 8 відсотків у порівнянні з 2008 р., 48 відсотків населення тепер кажуть, що вони проти змін у Конституції.

Коли їх запитали, якщо Австралія стане республікою, 48 відсотків з 1400 опитаних висловилися проти конституційних змін. Це на 8 відсотків більше у порівнянні з 2008 роком. З іншого боку, 44 відсотки опитаних сказали, що їм необхідні зміни. Це на 8 відсотків менше, чим у 2008 року, заявила Seven News.

За даними попередніх опитувань, 31 відсоток висловив позицію, що Австралія не повинна бути республікою, 29 відсотків – Австралія повинна стати республікою як можно швидше, і 34 відсотки – Австралія повинна стати республікою після закінчення правління королеви Великобританії Єлизавети II.

За останній час рейтинг на підтримку республіки був найнижчим у 1994 році – за п'ять років до референдуму в Австралії по цьому питанню.

У суботу, соціолог Nielsen, Джон Стіртон (John Stirton) висловив своє передчуття, що Австралія неминуче одного разу стане республікою, незважаючи на різкий спад, повідомляє AAP.

Після зміни монархії, велика кількість австралійців, які підтримують позицію прем'єр-міністра Джулії Гіллард, проголосували за розгляд цього питання.

Згідно ABC News, монархіст Малколм Бедджері (Malcolm Badgery) вважає, що смерть королеви Великобританії Єлизавети II не призведе до зростання громадської підтримки за зміни у Конституції.

«Буде вилив почуттів ... будуть королівські похорони, а потім коронація», – сказав він.– «Тому, я не думаю, що це буде так легко, як вважає Джулія Гіллард».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...