• Компартія Китаю перешкоджає проведенню концертів Shen Yun, розслідує ФБР

  • Вівторок, 27 липня 2010 року

У другій половині дня 30 червня організатор концертів Shen Yun Performing Arts у Вашингтоні провів форум в офісному будинку Longworth House, на якому розповів про те, які низькі методи використовує китайська комуністична партія, щоб перешкодити проведенню концертів трупи в різних країнах.

Театри США, а також місцеві організатори концертів вже надали до ФБР (федеральне бюро розслідувань) різні докази перешкод концертам з боку китайської влади. ФБР почало розслідування цієї справи.

ФБР почало розслідування факту розсилки анонімних листів від функціонерів китайської компартії в адміністрації театрів, які запрошували трупу Shen Yun

Ведучий гастрольної трупи Shen Yun Лишай Леміш розповів, що китайське посольство розіслало листи чиновникам, керівництву концертних залів, а також різним ЗМІ, здіснюючи на них тиск і намагаючись таким чином перешкоджати виступам трупи. Однак майже всі ці спроби виявилися безуспішними. Директор концертного залу в місті Літл-Рок штату Арканзас одержав листа від консульства КНР в Х'юстоні, що порочить Shen Yun, і відніс його до ФБР. Його приклад наслідували й багато інших керівників концертних залів, які отримали такі листи.

Меллі Ау (Melly Au) розповіла, що стала свідком того, що в червні цього року, напередодні виступу трупи в State Theatre міста Нью Брансвік, штату Нью-Джерсі, китайські шпигуни від імені послідовників Фалуньгун написали листа директору театру, в якому навмисне використовували завуальовану загрозу, радячи театру не погоджуватися на виступи якихось труп. Мета листа була в тому, щоб зіпсувати репутацію Фалуньгун в очах адміністрації театру, щоб там подумали, що послідовники Фалуньгун «ненормальні», і, таким чином, відмовилися б підписати контракт на виступ трупи.Організатор концертів Shen Yun в Нью-Джерсі, місцевої Асоціації Фалунь Дафа, повідомила про це в ФБР. Представник асоціації Том Лян зазначив, що «у ФБР приділяють велику увагу цим подіям». «Ми спілкувалися з ними півтори години, - поінформував він, - і вони просили нас розповісти всі відомі нам подробиці і дали мобільний номер, щоб надалі ми могли оперативно повідомляти їм нову інформацію».

Меллі Ау (Melly Au) звернула увагу присутніх на те, що їм стало відомо, що подібні інциденти з листами відбулися також в Род-Айленді, Сан-Франциско, Далласі, Х'юстоні та інших містах. За її словами, скрізь театри оприлюднили ці інциденти і не пішли на поводі у китайської влади.

Китайська компартія за допомогою економічних вигод чинить тиск на демократичні країниЛінь Лішань розповів, що в травні цього року в посткомуністичній країні Молдови місцева влада піддалася тиску китайської компартії і відмовилась в проведенні концерту.

Китайська влада також використовує торгові та економічні вигоди, змушуючи уряд демократичних країн порушувати їхні принципи. Наприклад, в Афінах (Греція) був намічений концерт Shen Yun на 3 і 4 червня в залі Alexandra Trianti Hall. За два тижні до планованого початку виступів керівництво залу повідомило організаторам шоу, що в них серйозна технічна поломка, і що вони відкладають прийняття трупи на невизначений термін. Виявилося, що саме в дні концерту до Афін повинен був приїхати генеральний директор найбільшої китайської судноплавної компанії Cosco Group.

Лінь сказала також, що, окрім вищезгаданих методів, компартія ще загрожує і залякує родичів артистів трупи.

У шанхайському аеропорту поліція таємно викрала чоловіка виконавиці на ерху трупи Shen YunУ форумі, що пройшов у Вашингтоні, також взяла участь Мей Сюань, виконавиця на китайському інструменті ерху, що проживає в США. Вона розповіла, що її чоловік Цзян Фен був таємно схоплений співробітниками поліції в шанхайському аеропорту в той час, коли він збирався вилетіти до США. Після цього його засудили до 18 місяців виправних робіт.

«Я дуже переживаю за його безпеку, так як раніше ми з ним часто піддавалися арештам в Китаї, і я знаю, як жорстоко поводяться з ув'язненими у виправних таборах, в'язницях і класах промивання мізків. Ми з ним неодноразово піддавалися тортурам в цих місцях», - говорить вона.

Мей також розповіла, як вона намагалася врятувати свого чоловіка. Багатьох слухачів її розповідь дуже зворушила. Спеціальний представник комітету ООН проти тортур, представники організації Міжнародна Амністія, голова комітету з прав людини ЄС, а також багато інших представників ЄС, надали їй підтримку.

«Я вже не бачилася зі своїм чоловіком 11 місяців, дуже сумую за ним і сподіваюся, що уряд США допоможе і буде вимагати, щоб китайська влада звільнила мого чоловіка», - говорить Мей.

Дії китайської компартії оголюють її низьку і злобну натуруЧжан Тяньлянь, професор Університету Джорджа Мейсона в штаті Джорджія, спеціаліст з проблем Китаю, раніше розповідав про дев'ять відомих йому злочинних способ перешкод концертам Shen Yun з боку китайської влади. Серед них приведення автобуса артистів в аварійний стан з метою створення ДТП, крадіжка грошей за продані квитки, перешкоди «гарячої» телефонної лінії, вираз невдоволення змістом номерів виступів під виглядом глядачів тощо.

На думку Тяньляня, найбільше китайська компартія боїться того, що глядачі Європи, Америки, Австралії та Азії запросять Shen Yun, і що, таким чином, повністю буде викрит наклеп щодо Фалуньгун, який компартія так уперто запроваджує в протягом більше десяти років, витрачаючи на це величезні кошти. А також, що зміст концертів, що повною мірою проявляє справжню традиційну китайську культуру, ще більше відкриє західному суспільству потворність і низькість партійної культури китайської компартії.

Він також вважає, що найбільше викликає невдоволення компартії те, що вона не може зробити нічого, що могло б конкурувати з виступами Shen Yun.

Shen Yun дістав визнання в усьому світі

Директор гастрольної трупи Shen Yun Лі Вейн підкреслила, що, «починаючи з березня цього року, трупа дала 58 концертів у 22 містах 16 країн». «Наше турне було довгим і, загалом, виступи пройшли дуже успішно», - зазначила вона.

«У більшості міст ми бачили, - говорить ведучий трупи Лінь Лішань, - як глядачі наприкінці виступів довго аплодували стоячи. У деяких містах по завершенню виступів артистів 6-7 разів викликали на біс. У деяких залах через великий ажіотаж навіть продавали квитки на стоячі місця. Серед глядачів було багато відомих людей і політиків».

Лінь також розповів, що цього року три склади трупи Shen Yun провели близько 350 концертів та відвідали більше 100 міст.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...