• Компанія Eutelstat знову загрузла в скандалі

  • Середа, 14 липня 2010 року
Грузинський російськомовний канал "Перший кавказький" програв позов до французької компанії Eutelstat в арбітражному суді Парижа, повідомляє lenta.ru. Приводом для судового розгляду послужило те, що мовлення телеканалу через супутник Eutelsat W7 було припинено через приблизно два тижні після його запуску.

На даний час канал здійснює мовлення лише через інтернет. Представники телекомпанії не уточнюють, коли "Перший кавказький" повернеться в ефір. Також невідомо, через який супутник буде транслюватися його сигнал.

Телеканал "Перший кавказький" був запущений 4 січня 2010 року. З 15 січня він почав здійснювати мовлення через супутник Eutelsat W7. Сигнал поширювався на південні регіони Росії, Україну і Білорусію, а також Центральну Азію. Через деякий час "Перший кавказький" був відключений від мовлення.

Представник Громадського грузинського телебачення (ГГТ), на базі якого створено телеканал, розповів журналістам, що компанія Eutelstat запропонувала перевести мовлення на інший супутник, сигнал з якого не поширюється на російськомовні регіони Європи.

Спочатку представники Eutelstat стверджували, що трансляція сигналу "Першого кавказького" була припинена через технічні неполадки. Пізніше в компанії заявили, що у період з 16 по 28 січня мовлення здійснювалося в тестовому режимі. При цьому наголошувалося, що контракт на продовження трансляції не був підписаний.

У березні 2010 року стало відомо, що супутник Eutelsat W7 був орендований компанією "Газпром-медіа", якій належить "НТВ-Плюс". Генеральний продюсер "Першого кавказького" Зураб Двалі заявив, що ця угода була зроблена під тиском з боку Росії, і подав скаргу до арбітражного суду Парижа.

Трохи раніше Двалі розповів, що ГГТ веде переговори відразу з кількома американськими компаніями з приводу організації мовлення. При цьому він зазначив, що не буде розкривати деталі переговорів до тих пір, поки операція не буде завершена.

Нагадаємо, раніше, під тиском китайського уряду, компанія Eutelstat припинила супутникове мовлення телебачення NTD. Телеканал NTD відомий тим, що першим повідомив про епідемію атипової пневмонії в Китаї, яку китайський режим намагався приховати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...