• Заява шефа канадської розвідки викликала критику китайської сторони

  • Субота, 10 липня 2010 року

Торонто. Шеф канадської розвідки Річард Феден зазнав суворої критики після заяви у своєму інтерв'ю CBC у минулому місяці про те, що закордонні країни намагаються чинити вплив на канадських чиновників. Щонайменше, одна з організацій, яку мав на увазі директор канадської служби безпеки і розвідки, є підставною організацією, створеною спеціально для такого роду діяльності в Канаді.

Дві явно пропекінські організації - «Національний конгрес китайських канадців» тихоокеанського регіону і «Китайська благодійна асоціація Ванкувера» зробили спільну заяву на прес конференції у Ванкувері, в якій говориться, що Федену необхідно конкретизувати своє висловлювання, інакше він ризикує бути викритим у огульних звинуваченнях.

Федена попросили прийти, щоб пояснити свої висловлювання і дізнатися, що було підставою його заяви в китайській громаді.

Обидві ці організації, нібито, захищають інтереси канадських китайців. «Національний конгрес китайських канадців» (NCCC) оголошує себе, як головну організацію, що об'єднує 280 подібних їй організацій, які допомагають канадським китайцям інтегруватися в канадське суспільство.

Але історія діяльності цієї організації змушує засумніватися в її справжніх намірах. Є свідчення про те, що це просто підставна фірма, створена для здійснення інтересів комуністичної партії Китаю.

Чень Юнлінь був першим секретарем китайського консульства в Сіднеї. Він представив документи, що показують, як китайські консульства в різних країнах співпрацюють і використовують підставні організації для придушення дисидентських груп.

За словами Ченя, NCCC знаходиться на вершині піраміди, яку утворюють організації, створені китайським посольством і консульствами в Канаді для того, щоб контролювати і впливати на китайську громаду, а також на уряд Канади, щоб поліпшити дипломатичні відносини після бійні на площі Тяньаньмень у 1989 році.

«Національний конгрес китайських канадців» діє на членів канадського уряду і на членів китайських громад у Канаді, щоб вони відстоювали інтереси комуністичного режиму.

Тісний зв'язок «Національного конгресу китайських канадців» з режимом компартії Китаю давно і добре відомий і доведений. До його складу входять люди, тісно пов'язані з державними засобами масової інформації, з представниками ділових кіл Китаю, що мають контакти з китайськими консульствами в Канаді.

«Ця діяльність NCCC викликає стурбованість канадських співробітників спецслужб», - говорить колишній шеф азіатсько-тихоокеанського бюро канадської розвідки й автор книги «Гніздо шпигунів» Мішель Джуно-Кацу.

«Ця організація, - сказав він, - давно відома всім спецслужбам світу, як рупор китайського комуністичного режиму. «Національний конгрес китайських канадців» на чолі з Пін Танем, зайняв пропекінську позицію з усіх питань, зокрема, він виступає проти Тибету і послідовників Фалуньгун».

У Канаді NCCC нібито представляє 280 груп канадських китайців, але ніколи не міг перелічити їх. Також жодного разу не було зареєстровано хоча б один вислів, що відрізняється від позиції китайської компартії. Коли розгорілися дискусії навколо Олімпійських ігор у Китаї в 2008р., А хвилювання в Тибеті були на перших сторінках газет усього світу, NCCC був у числі організацій, що влаштовують мітинги проти «тенденційних» західних журналістів і Далай-лами. Його лідери також підтримали позицію Пекіна щодо Тибету, Фалуньгун і бійні на площі Тяньаньмень.

Китайська благодійна асоціація Ванкувера організувала подібні демонстрації перед Олімпійськими іграми. Її президент, Майк Ян у той час організував групи, що виступають проти критики, якій піддавався Китай. Ян закликав усіх китайців, які живуть за кордоном, бути пильними і обережними з «групами Далай-лами і антикитайськими силами» і «викривати та руйнувати їх таємні змови».

Після того, як міжнародні ЗМІ докладно написали про каральні заходи в Тибеті напередодні Олімпійських ігор, ця асоціація організувала мітинг у квітні 2008 року, нібито на підтримку Олімпіади, на якому звучали звинувачення на адресу тибетських «сепаратистів», а також західних ЗМІ за «неточність» їхні повідомлення.

Ян заявив, що «абсолютно безвідповідальні і непрофесійні» висловлювання Федена можуть нашкодити канадсько-китайським відносинам.

Обидві ці організації постійно намагаються впроваджувати комуністичну риторику і націоналізм серед канадських китайців, переслідуючи інтереси Пекіна.

NCCC привернув до себе увагу в 2005 році, коли намагався зібрати 2,5 мільйона доларів як компенсацію з боку федерального уряду за подушний податок, яким обкладалися перші китайські іммігранти.

Китайсько-канадську національну Раду (CCNC), за словами Джуно-Кацу, не вважають підставною організацією, яка лобіює проти цих виплат.

Після ретельного вивчення стало очевидно, що «Національний конгрес китайських канадців» не представляє всі китайсько-канадські організації, як про це заявляли його керівники.

Партія консерваторів пізніше перестала передавати величезні суми NCCC, а виплачувала компенсацію безпосередньо китайцям, які потребують допомоги й проживають у Канаді.

Комуністичний режим Китаю систематично впливає на китайські діаспори по всьому світу, для чого були створені спеціальні служби. Робочий комітет «Об'єднаного фронту» (The United Front Work Department) підпорядковується ЦК китайської компартії і є службою розвідки ще з 1935 року.

У березні 2008 р. Пін Тань, голова NCCC, був обраний одним з 32 зарубіжних делегатів Народної політичної консультативної ради Китаю.

Тань запрошував багатьох високопоставлених осіб Китаю в Канаду, включаючи колишнього лідера КНР Цзян Цземіня і нинішнього лідера Цзіньтао. Його багато разів запрошували на святкування національного дня до Пекіна.

«Об'єднаний фронт» займається також залученням некомуністичних закордонних груп китайців до збору розвідувальної інформації і пропаганди комуністичних ідей, говориться у звіті за 2009 рік об'єднаної комісії США та Китаю з економіки та безпеки.

Заява Федена буде розглянута на засіданні парламентського комітету.

Там також буде обговорено питання про використання Пекіном у своїх інтересах багатьох політичних і громадських діячів.

Феден виділив Китай, як країну, яка вживає найбільш агресивні дії в цьому напрямку.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...