• Траурний парад у Вашингтоні

  • П'ятниця, 30 липня 2010 року

Більш ніж 3000 послідовників Фалуньгун з багатьох країн світу та їх прихильники зібралися у Вашингтоні (О.К.) опівдні 23 липня 2010 р., щоб взяти участь в грандіозному параді з метою привернути увагу до проблеми 11-річних репресій Фалуньгун у Китаї.

Парад стартував від монумента Вашингтона і закінчився на площі Farragut, тривав близько двох годин.

Озираючись назад, на шлях протистояння переслідуванням за минулі 11 років, Сян Дун, один з координаторів заходів у Вашингтоні, сказав: «Переслідування Фалуньгун, здійснювані компартією Китаю, тривають вже 12-ий рік. Тисячі послідовників знаходяться в психіатричних лікарнях, десятки тисяч - в тюрмах і виправно-трудових таборах, не менше 3397 людей, згідно з підтвердженими фактами, загинули в результаті переслідування. До цього числа не входять тисячі послідовників, яких вбили в процесі вилучення їхніх органів».

«Деякі люди, - продовжував Сян Дун, - задаються питанням, чому послідовники Фалуньгун не здаються, піддаючись такому серйозному переслідуванню. В сьогоднішньому суспільстві, яким рухає особистий інтерес, існує група людей, які швидше пожертвують своєю свободою і навіть своїм власним життям заради дотримання і підтримки своїх принципів. Переслідувачі думали, що вони 'знищать Фалуньгун за три місяці', але Фалуньгун замість цього поширився в більш ніж в 100 країнах і регіонах».

Перед початком параду кілька його учасників розповіли нашому кореспонденту чому вони приймають в ньому участь.

Дівчина у білій одежі тримає в руках портрет Лі Маосюня - людини, яка померла від катувань, перенесених за свої переконання. На очах у неї сльози. Її звуть Бай Сюе, вона онука Лі Маосюня. Вперше вона та її мати Лі Сюін брали участь за кордоном у таких масштабних заходах, спрямованих на мирний протест переслідуванням.

Лі Сюін розповіла свою трагічну історію. Її батько, Лі Маосюнь, працював у прокуратурі міста Даляня, а вона - в міському суді міста Даляня. У 2001 році батько був арештований і засуджений до примусових робіт за те, що практикував Фалуньгун. Він піддавався жорстоким знущанням і був звільнений тільки після того, як його стан став критичним. Він помер незабаром після повернення додому. Лі Сюін була арештована під час апеляції в захист Фалуньгун у Пекіні. Під великим тиском з боку влади, її чоловік розлучився з нею.

Бай Сюе від імені матері і від свого імені висловила їх найбільше бажання: «Переслідування триває впродовж 11 років - це занадто довго. Ми сподіваємося, що трагедія, яка сталася в нашій родині, більше не повториться ні в одній іншій родині!»

Синікка Соунтаканен з Фінляндії - викладач університету. Вона почала практикувати Фалуньгун через рік після початку репресій Фалуньгун у Китаї. Ця практика стала невід'ємною частиною її життя за останні десять років. У цьому році вона вперше взяла участь у заходах, присвячених 20 липня (дня початку репресій в 1999 р.) у Вашингтоні. Синікка висловила надію, що послідовники материкового Китаю зможуть в найближчому майбутньому насолоджуватися такою ж свободою, як і вона у своїй країні.

Ешлі Мелоче з Торонто (Канада) вже п'ятий рік практикує Фалуньгун. Він відчуває, що участь у параді є його відповідальністю. Фалунь Дафа допоміг йому зрозуміти, що щастя людини полягає в тому, щоб допомагати іншим. Він сказав: «Я вірю в те, що принципи «Істина-Доброта-Терпіння» є універсальними цінностями. Переслідування Фалуньгун, здійснюване компартією Китаю протягом одинадцяти років, спрямоване не тільки на Фалуньгун, воно спрямоване проти всього людства».

Ешлі продовжив: «Я обрав плакат, на якому написано «Виходьте з рядів компартії заради власного порятунку». Я хочу сказати людям в Китаї, яким компартія протягом багатьох років «промивала мізки»: “Поспішайте порвати з нею! Не обтяжує себе її злочинами і не розділяйте з нею її долю”».

Люди уздовж всього маршруту параду були вражені його грандіозністю. Співробітники з будівель, де розташовані урядові установи на авеню Constitution, теж вийшли на вулицю, щоб подивитися парад.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...