• На Капітолійському Пагорбі відстоюють свободу Фалуньгун

  • Середа, 28 липня 2010 року
На західній частині Капітолійського Пагорба у Вашингтоні 21 липня відбувся мітинг протесту проти триваючих вже 11 років у Китаї репресій Фалуньгун.

У мітингу взяли участь як самі послідовники цієї духовної системи самовдосконалення, так і конгресмени, представники неурядових організацій, релігійних груп та правозахисних організацій.


Понад 70 представників християнської демократичної партії Китаю спеціально приїхали з Нью-Йорка до Вашингтона, щоб взяти участь у мітингу і підтримати Фалуньгун. Місце проведення мітингу, освітлене яскравим сонцем, було оточене кількома десятками величезних транспарантів з наступними написами: «Зупинити переслідування Фалуньгун», «Притягти до правосуддя Цзян Цземіня, Ло Ганя, Чжоу Юнкана і Лю Цзина», «Переслідування припиниться тільки тоді, коли зникне компартія Китаю»,«Фалунь Дафа несе добро».

На мітингу виступила конгресмен Ілеана Рос-Лехтинен з Флориди. Вона зазначила: «Пройшов ще один рік з тих пір, як ми збиралися тут висловити протест і засудити репресії китайських чиновників щодо Фалуньгун».

Вона сприяла просуванню Резолюції № 605 про визнання переслідування послідовників духовного руху Фалуньгун, що триває в Китаї. «Я дивлюся, - продовжувала конгресмен, - на одержиме та неустанне полювання комуністичного режиму на людей практикуючих Фалуньгун як на один з найбільш кричущих прикладів систематичного переслідування XXI століття. Тисячі і тисячі послідовників Фалуньгун і їх родичів постраждали від переслідування, залякування, катувань і навіть втратили життя тільки тому, що вони є послідовниками своєї віри».

«Це абсолютно неприпустимо, - підтримав виступ Ілеани конгресмен Крістофер Сміт з Нью-Джерсі. - Ті, хто дорожить свободою, повинен виступити проти жорстокості і ненависті, що проявляється щодня диктаторським режимом».

Сміт навів цифри вбитих послідовників Фалуньгун і запитав, чому Сполучені Штати зберігають мовчання з приводу цього «голокосту»? Він підкреслив, що проти послідовників Фалуньгун у Китаї застосовують найжорстокіші тортури. Наприкінці конгресмен заявив, що адміністрація президента Обами має вжити дієвих заходів і «ясно висловитися з приводу ситуації з Фалуньгун».

«Хочу запевнити, - заявив Конгресмен Гус Біліракіс з Флориди - що, будучи членом Комітету з закордонних справ Палати представників США, я буду продовжувати боротьбу проти всіх видів тиранії, включаючи і комуністичний режим Китаю. Я буду продовжувати боротьбу за всіх пригноблених людей, за їхнє право на мирні зібрання і право на свободу релігії».

«Я поділяю принципи Істини-Доброти-Терпіння» (принципи Фалуньгун - прим. Ред.), Сказав Біліракіс на останок. Республіканець, конгресмен Дуг Ламборн з Колорадо заявив, що ми повинні закликати Китай поважати свободу думки і свободу релігії. «Перша поправка свідчить про свободу релігії, і це саме те, на що заслуговує кожна людина в світі. Ми боремося за свободу совісті і будемо продовжувати цю роботу разом».

Сенатор Марк Удол з Колорадо надіслав свою заяву на цей мітинг: «За минулі одинадцять років придушень Фалуньгун у Китаї ми побачили, як активізувалося переслідування Фалуньгун, включаючи посилення цензури веб-сайтів, телевізійних станцій, а також інших засобів масової інформації, співчуваючих Фалуньгун».

Він відзначив, що, за наявними відомостями, тисячі послідовників Фалуньгун відправлені у виправно-трудові табори Китаю тільки за свої переконання. Там вони піддаються фізичним і психічним тортурам. Примусовими перетвореннями їх змушують відмовитися від своєї віри. Слідством встановлено, що тисячі послідовників Фалуньгун були вбиті під час їх затримання в поліції. Конгресмен також сказав, що нікому в Китаї, та й у всіх інших країнах світу, не можна забороняти займатися Фалуньгун.

Неурядові організації пропонують підтримку Фалуньгун

Більше десятка представників НУО виступили на цьому мітингу. Серед них представники Комісії США з міжнародної релігійної свободи, «Дому Свободи», «Репортерів без кордонів», Інституту релігії та демократії, Коаліції релігійних свобод та Фонду форуму захисту.

«Фалуньгун зробив подарунок всьому світу, - сказав Клотільд Ле Со, директор Вашингтонського відділення «Репортери без кордонів», маючи на увазі розроблене послідовниками Фалуньгун програмне забезпечення для прориву блокади Інтернету. - Втомлені від постійної цензури та переслідувань, послідовники Фалуньгун створили чудовий інструмент, яким тепер користуються у всьому світі. Спасибі».

"Ми повинні відстоювати права тих, хто страждає від переслідувань, особливо їх право на свободу та релігійні переконання", - заявив Уїльям Дж. Мюррей, голова Коаліції релігійних свобод.

Ерін Уестон, координатор відділу по зв'язках з урядовими структурами додав, що вимоги Резолюції № 605, прийнятої в березні цього року, залишаються актуальними і сьогодні: негайно припинити переслідування, залякування, ув'язнення в тюрми і тортури послідовників Фалуньгун; негайно знищити «Офіс-610», створений з метою «викорінення» Фалуньгун, і негайно звільнити послідовників Фалуньгун із в'язниць і виправно-трудових таборів, включаючи послідовників, які є родичами громадян США і постійних жителів США.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...