• Телебачення NTDTV оголошує четвертий Міжнародний конкурс класичного китайського танцю

  • П'ятниця, 30 липня 2010 року

Телебачення NTDTV оголосило четвертий міжнародний конкурс з класичного китайського танцю, який буде відбуватись в Центрі виконавчого мистецтва коледжу Перчейз в Вестчестері, Нью-Йорк, з 9 по 12 вересня.

Оскільки це єдиний конкурс китайського класичного танцю міжнародного рівня, в останні три роки ця подія стала маяком для професійних танцюристів усього світу. Метою конкурсу є підтримка мистецтва справжнього, традиційного китайського класичного танцю, а також надання можливості кваліфікованим танцюристам з усього світу поділитися досвідом та покращити своє виконання під час конкурсу.

Юнцзі Чжень і Мішель Жень, які виступили на прес-конференції від імені журі, розповіли про вимоги до конкурсантів цього року, і про те, які надії на них покладаються.

Більш близьке знайомство з китайським класичним танцем

5000-річна цивілізація Китаю є невичерпним джерелом натхнення для класичного китайського танцю.

Протягом різних періодів та династій стародавньої культури Китаю сформувалися характерна пластика та особливі прийоми, що набули змістового значення. У той же час усні та письмові форми навчання танцю передавалися танцюристам різних поколінь, і це призвело до систематичного методу навчання китайському класичному танцю.

Обидві форми передачі сприяли тому, що китайський класичний танець має унікальні характеристики, які дозволяють танцюристу передати внутрішні почуття персонажа. Унікальні особливості виразних прийомів китайського танцю складають основу цього виду мистецтва і є фундаментальним критерієм під час оцінки майстерності конкурсантів.

Систематичне навчання китайському класичному танцю включає також акробатичні прийоми, перевороти, повороти, стрибки та обертання. На думку членів журі, техніка також важлива, але вона є лише допоміжним засобом, що дозволяює танцюристам розкрити характер персонажів. Основоположними елементами є смислове значення рухів і виразних прийомів.

Обидва члена журі зазначили, що суть китайського класичного танцю була втрачена через «Культурну революцію», яку запровадила комуністична партія в Китаї. Це був час, коли руйнувалося все, що вважалося «старим», включаючи шедеври мистецтва, літератури та стародавні храми. В результаті стало звичним включати народні та етнічні елементи в сучасні танці, хоча таке змішання не відображає справжній характер китайського класичного танцю, не передає глибоке внутрішнє значення і виразність цього виду мистецтва. Цей розбавлений іншими елементами китайський танець часто виконується в Китаї, щоб зображати тварин або прославляти комуністичну партію. Протягом всієї історії танець використовувався, щоб висловити подяку Небес, а також прославити такі чесноти, як відданість і благочестя.

Щоб стати видатним виконавцем китайського класичного танцю, танцюристу рекомендується глибоко вивчити історію Китаю, а також оволодіти витонченими манерами. Обидва ці елементи допоможуть танцюристу довести свій виступ на сцені до досконалості.

«Скажімо, ви збираєтеся зобразити небесну діву. Потрібно подумати про те, який стан свідомості небесної діви, які в неї рухи», - пояснила Мішель Жень.

Конкурс китайського класичного танцю NTDTV

Як частина культурних проектів NTDTV, міжнародний конкурс класичного китайського танцю проводиться щорічно. Головною метою конкурсу є відродження класичного китайського танцю та підтримка його найбільш самобутньої та справжньої форми.

У минулі три роки найпопулярнішими персонажами, яких вибирали учасники, були такі відомі історичні постаті, як героїчний Мулан, життєрадісний Король Мавп, а також небесні діви та німфи. Їх виконання отримало схвалення, як з боку західних глядачів, так і китайців.

«Я завжди відчуваю себе щасливим, коли бачу на конкурсі висхідні зірки. Ми ясно бачимо, що з кожним роком рівень виконавців стає кращим», - сказав Юнцзя Чжень.

Обидва члена журі були золотими медалістами на першому Міжнародному конкурсі класичного китайського танцю NTDTV. Мішель Жень відзначила, що конкурс не тільки є прекрасною можливістю для західних глядачів дізнатися про класичний китайський танець, він також може служити платформою для танцюристів усього світу, щоб поділитися досвідом і повчитися в інших. «Я отримала величезну користь, беручи участь у конкурсі, оскільки це дозволило мені глибше проникнути в обширну сферу цієї танцювальної системи», - сказала Жень.

Що стосується учасників цього року, члени журі сподіваються, що кожен учасник знайде час, щоб відстежити сюжетну лінію і почитати про персонажів, яких вони збираються втілити, оскільки акцент робиться на артистичне виконання, а не просто на технічні прийоми. На думку суддів, техніка повинна служити для створення образів і передачі їх внутрішніх почуттів. «Я сподіваюся, що учасники конкурсу знайдуть час, щоб почитати про божественну культуру, традиційну культуру Китаю», - сказала Мішель Жень.

Конкурс відкритий для професійних китайських танцюристів віком від 13 до 40 років. Конкурсанти будуть поділені на чотири групи за віком та статтю. Кожен учасник повинен буде виконати один фрагмент танцю власної хореографії та ще один короткий фрагмент, що містить технічні танцювальні прийоми, такі, як повороти, стрибки, перевороти та акробатику. Конкурс буде проходити в три тури, і золотий медаліст кожної групи отримає винагороду у $ 10 000 доларів. Журі оголосило, що після церемонії нагородження виступить знаменита трупа Shen Yun («Божественне мистецтво»).

Анжела Ван. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...