• У Києві китайського шпигуна-військового засудили до в'язниці і відпустили на волю

  • П'ятниця, 23 липня 2010 року
Суд Києва визнав винним і засудив до п'яти років позбавлення волі військового чиновника китайської армії за крадіжку державних секретів України. У цьому ж рішенні суд звільнив останнього від відбування тюремного терміну.

Ще 9 липня, Військовий апеляційний суд Центрального регіону проголосив вирок за звинуваченням у шпигунстві старшому полковнику Народно-визвольної армії Китаю, Яо Цзюню, однак основні  обставини  цієї справи стали відомі зовсім недавно.

Звільнюючи шпигуна від тюрми, суд пояснив причину звільнення існуванням «пом'якшуючих обставин», не роз'яснивши, однак, якими саме були ці обставини.

Незважаючи на те що, Яо повністю заперечував висунуті на його адресу звинувачення про крадіжку українських секретів, суд визнав що наявні докази повністю підтверджують факт вчинення злочину передбаченого ч.1 статті 114 Кримінального кодексу України (шпигунство).

Які саме секретні дані збирав китайський шпигун, суддя, який виніс рішення повідомити відмовився, посилаючись на те, що справа розглядалася в «закритому режимі». У Генеральній прокуратурі України і Служба безпеки України також не вдалося нічого з'ясувати.

За словами чиновника в органі української влади, який побажав залишитися неназваним, китайська сторона просила не поширювати інформацію про затримання їх агента.

Це вже не перший випадок засудження людей, які збирають на території України дані, що становлять державну таємницю на користь Китаю.

На початку липня в Криму був засуджений до 8 років позбавлення волі російський громадянин, який збирав для материкового Китаю секретні дані. Шпигун був спійманий на одному з кримських військових полігонів.

На початку року Апеляційний суд Житомирської області визнав трьох громадян України винними у шпигунстві на користь КНР. Вони збирали військово-технічну інформацію. Суд призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на терміни 11, 10 і 7 років відповідно.

За словами чиновників, у разі витоку секретних відомостей про військові об'єкти, Україна понесла б кілька великі збитки.

 
За посиланням читайте про подальшу долю китайського військового.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...