• Масова загибель морської флори і фауни в зоні катастрофи Мексиканського затоку

  • Вівторок, 5 жовтня 2010 року
«Мертва зона» в Мексиканському затоку з'явилася поруч з місцем екологічної катастрофи. На величезній площі, в 56 кілометрах від бурової установки, де стався витік нафти, загинули всі морські мешканці.

Офіційно вчені поки що не озвучують причину масової загибелі морської флори і фауни в «мертвій зоні». Дослідник з вивчення і освоєння океану Емма Хіккерсон каже, що причиною виникнення «мертвої зони» можуть бути різні фактори, такі як температура води і кількість солі в океані. Між тим, Ед Овертон, вчений з Університету штату Луїзіана, не сумнівається, що розлив в затоці нафти і продукти її розпаду завдають колосальни збитки цілим колоніям морських мешканців.

Нагадаємо, що в результаті вибуху на нафтовій платформі в Мексиканському затоку витекло близько 5 млн. барелів нафти (з квітня по серпень цього року). Компанія BP, відповідальна за екологічну катастрофу, створила спеціальний фонд у розмірі 20 мільярдів доларів, з якого буде виплачуватися збиток згідно судових позовів, пов'язаних з аварією в Мексиканському затоку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...