• Глава Ватиканського банку перебуває під слідством

  • Середа, 22 вересня 2010 року

У вівторок в Римі прокуратура офіційно звинуватила голову правління Ватиканського банку Етторе Готті Тедескі (Ettore Gotti Tedeschi) у відмиванні грошей.У ході розслідування податкова поліція заморозила переказ на суму 23 млн євро (30 млн. дол США) з рахунку банку Ватикану, офіційно відомий як Інститут релігійних справ (IOR). Ця сума була розміщена IOR в невеликому італійському банку Credito Artigiano, як повідомило інформаційне агентство ANSA.

Розслідування почалося після 2-х підозрілих транзакцій, як повідомило ВВС. З 2007 року банки Італії зобов'язані повідомляти влади про угоди з фінансовими установами, що не входять до ЄС, з метою запобігання відмиванню грошей, а IOR є таким.

Ватикан заявив, що надає повну прозорість угод IOR, тому спантеличений і здивований відносно висунутим звинуваченням. Він також заявив, що інформація про підозрілі угоди була вже дана італійському Центральному банку, і висловлює свою повну довіру Тедескі.

У 1982 голова IOR був захищений дипломатичним імунітетом, коли впав італійський банк Ambrosiano через підозри в шахрайстві. IOR був одним з головних акціонерів, і його голова перебував під слідством, як співучасник банкрутства.

Марко Хоен. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...