• ЄС схвалив першу угоду про торгівлю з Південною Кореєю

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 вересня 2010 року
Європейський союз схвалив у четвер свою першу угоду про вільну торгівлю з одним з найбільших партнерів – Південною Кореєю, яка як раніше очікувалося, має вступити в силу наступного року.

Лідери планують підписати договір на зустрічі ЄС і Південної Кореї на вищому рівні в Брюсселі 6 жовтня, який набуде чинності з 1 липня 2011 р., після його ратифікації між країнами-членами Європейського Союзу і Південною Кореєю.

Це рішення було прийнято після того, як Італія зняла своє вето на підписання договору, стурбована умовами митних зборів, зміна яких, як вважає вона, може негативно позначитися на її автомобільної промисловості.

Згідно зі звітом Асоціації європейських виробників автомобілів за перший квартал 2010 року, у Fiat – найбільшої компанії-виробника автомобілів Італії, число продажів знизилось на 10 відсотків.

У той же час, виробництво автомобілів Кореєю займає істотну частку в ринку ЄС. Автомобільні продажі Hyundai в Європі, одному з основних експортованих автомобілів Південної Кореї, підвищівся більш ніж на 10 відсотків у першому кварталі цього року. Продажі іншого великого експортера автомобілів, Kia, зросли майже на 13 відсотків.

 
Південна Корея є восьмим за величиною торговельним партнером для ЄС, у той час, як експортні постачання в ЄС, Південна Корея ставить на друге місце.

Угода, розпочата минулого року, передбачає прогресивну лібералізацію для обох сторін у галузі торгівлі товарів та послуг, а також правил, пов'язаних з питаннями торгівлі, таких, як конкуренція та державна допомога, інтелектуальна власність та державні закупівлі.

Відповідно з угодою, Сеул знизить мито на імпорт: на промислові товари за перші три роки – на 92 відсотки і в наступні 5 років – на 99 відсотків. У свою чергу ЄС знизить мито на промислові товари за перші три роки – на 93 відсотки і на 100 відсотків – в наступні 5 років. Зобов'язання по промисловості і сільському господарству також будуть скорочені на 98,7 відсотків з обох сторін протягом 5 років.

Угода про безмитни бар'єри буде поширюватися на всі галузі, в тому числі різні галузі промисловості, що представляють особливий інтерес для ЄС, такі як автомобільна, фармацевтична та побутова електроніка.

Корея є одним з найважливіших ринків збуту для фермерів ЄС, які постачають азіатській країні велику кількість рослинної олії, жирів і зернових культур.

У повідомленні науково-дослідного центру глобального Управління Льовена при Льовенському католицькому університеті (Бельгія) говориться, що Корею можна вважати ключовим партнером з важливих питань, починаючи від кризи в Афганістані до зміни клімату і проблем з охороною навколишнього середовища.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...