• Іран знову відмовив у в'їзді двом інспекторам МАГАТЕ

  • Середа, 15 вересня 2010 року

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) під егідою Організації Об'єднаних Націй, Юкія Амано (Yukiya Amano) заявив у понеділок, що агентство не може підтвердити, що весь ядерний матеріал в Ірані використовується в мирних цілях.Амано виступив з цією заявою після повторної відмови Ірану у в'їзді двом ключовим інспекторам МАГАТЕ. Прізвища та расову приналежність цих інспекторів представникам ЗМІ не повідомили.

За словами Амано, заборона Ірану на в'їзд в країну двом інспекторам МАГАТЕ перешкоджає розслідуванню ядерної діяльності в Ірані. «Я висловлюю повну упевненість в професіоналізмі й неупередженості зацікавлених інспекторів», – сказав він, звертаючись до МАГАТЕ у Відені.

У своїй останній доповіді МАГАТЕ заявив, що Іран не призупинив свою діяльність з ядерного збагачення. У понеділок Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун (Ban Ki-moon) закликав Іран до співпраці в «повному обсязі», – згідно новин ООН.

Хоча Сполучені Штати та інші країни вважають, що Іран намагається розробити нову ядерну зброю, але Тегеран неодноразово це заперечує, наполягаючи, що його ядерна програма не спрямована на створення зброї і призначена суто для цивільних цілей.

Джаспер Факкерт. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...