• Фінляндія призупинила застосування вакцини від вірусу H1N1

  • Субота, 28 серпня 2010 року
Застосування вакцини від вірусу H1N1 призупинено у зв'язку із збільшенням захворюваності нарколепсією у дітей та підлітків.

Фінський Національний Інститут здоров'я (THL) запропонував призупинити вакцинацію від вірусу H1N1 у зв'язку з випадками захворюваності нарколепсією у дітей та підлітків. Про це було оголошено на цьому тижні.

Про шість випадків захворювань нарколепсією 12-16-річних підлітків, інформація надійшла після того, як вони пройшли вакцинацію від вірусу H1N1 лікарським препаратом Пандемріксом (Pandemrix). Це захворювання характеризується різкою денною сонливістю, нападами раптового засипання в денний час і катаплексіей.

Хоча шість випадків захворювань нарколепсією вписуються в середньорічний показник, повідомляє Фінський Національний Інститут здоров'я (THL), але всі ці пацієнти захворіли через 1-2 місяці після вакцинації. Так само є ще дев'ять не підтверджених випадків.

Профілактичні заходи будуть продовжені після з'ясування охороною здоров'я причин виникнення даних захворювань. Фінський Національний Інститут здоров'я (THL) повідомив, що дослідження займуть декілька місяців.

«Причин зростання захворюваності нарколепсією у цих пацієнтів може бути декілька: інфекція (А/H1N1), вакцинація, комплексне ускладнення від інфекції та вакцинації, або існують зовсім інші причини. Як відомо, нарколепсія зазвичай викликається інфекціями», - повідомив у своєму прес-релізі Фінський Національний Інститут здоров'я (THL).

Шведський департамент медикаментів з 19 серпня також розпочав аналогічне дослідження. Швеція закупила 18 мільйонів доз вакцини. Цього досить, щоб забезпечити всю країну подвійной дозою щеплень. В Європі вакцинацію пройшли близько 30 мільйонів чоловік, а в усьому світі не менш 90 мільйонів.

Минулої зими у Сполучених Штатах 29 мільйонів дітей пройшли сезонне щеплення від грипу, в тому числі і вакцинацію проти свинячого грипу А/H1N1, але згідно Тому Скіннеру (Tom Skinner), прес-аташе Центра контролю за захворюваннями і профілактики, на нарколепсію, викликану вакциною, не надійшло жодної скарги.
 
Як повідомила Марджо Ренко (Marjo Renko), голова фінської національної експертної групи по вакцинам, можливою причиною нарколепсії була введена речовина, але пізніше це припущення було відкинуто.

«Немає ніяких доказів, що зростання захворюваності нарколепсією пов'язано з вакцинацією від вірусу H1N1. Ми так не думаємо. Це тільки домисли», - заявила вона газеті«Хельсінські новини »(Helsingin Sanomat).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...