• МІБ розробляє економічно ефективні програми для широкого впровадження біовугілля

  • Неділя, 3 жовтня 2010 року
«Міжнародна ініціатива біовугілля» (МІБ) поставила собі мету до 2050 року заощаджити до 2,2 гігатонн вуглецю на рік.

Біовугілля – гідна заміна вугіллю і дровам, на основі вуглецю, що дозволяє відновити грунт і забезпечити енергією як сільськогосподарську, так і індустріальну галузі, а також загальмувати зміну клімату, тому що значно скорочує викид шкідливих газів, що отруюють повітря і створюють парниковий ефект в атмосфері .

Біовугілля може бути виготовлений у міських чи сільських умовах. З біомаси залишків цукрового очерету і відходів кави, пальмового листя та відходів целюлозно-паперових комбінатів. Створюваний шляхом синтезу газу і біоолії, він усуває необхідність у дровах і деревного вугілля.

МІБ розробляє економічно ефективні програми для широкого впровадження біовугілля, наприклад, в какао-промисловості в Белізі (держава в Центральній Америці), відновлення пустельних районів у Чилі, піднесення сільського господарства в Коста-Ріці.

Схожий процес, на думку антропологів, здійснювали корінні жителі Америки, які протягом тисяч років збагачували землю вуглецем допомогою незліченних багать і гнойових куп, зокрема це відноситься до «терра прета» або «темній землі».

Натаніель Мулкахі, засновник некомерційної організації «Піч світу», використовує технологію створення біовугілля, щоб допомогти країнам, що розвиваються, наприклад, Гаїті.

Нещодавно він запатентував піч під назвою «Люсі», що працює на біовугіллі у формі гранул, яку розробив для гаїтян. Його унікальна конструкція включає в себе трубу «вентурі», що знижує тиск і спіраль Фібоначчі для більш економної подачі кисню.

На даний момент пан Малкахі навчає місцевих жителів самих будувати печі, для домашнього використання, шкіл, лікарень і притулків. Наступний етап – робота з урядом Гаїті, програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) і Всесвітньо продовольчою програмою, з метою створення центрів по виробництву печей, надаючи, таким чином, місцевим жителям, тисячі робочих місць і сприяючи поширенню біовугілля.

48 сільськогосподарських кооперативів, спільно з багатьма фермерами вже погодилися надати партії відходів, для виробництва гранул біовугілля, в обмін на нього ж у пропорційному еквіваленті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...