• Може, тепер росіяни повірять у глобальне потепління?

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 3 серпня 2010 року
Росія переживає найспекотніше літо за всю історію метеоспостережень, пишуть ЗМІ, посуха призведе до скорочення виробництва зерна, значно впаде експорт пшениці. Російські екологи звинувачують уряд у неналежному стані справ у лісовому господарстві, Захід очікує зрушень у ставленні Москви до викидів парникових газів.

Спека знищує врожай зернових в Росії, повідомляє німецька Die Welt. За словами Дмитра Рилька, генерального директора московського Інституту кон'юнктури аграрного ринку, "метеобумовлене знищення врожаю таких масштабів у Росії ще не фіксували". Ігор Суворов, один з керівників аграрного холдингу "Еконива", стверджує, що в 2010 році урожай зернових знизиться на 20-25% порівняно з минулим роком.

Внутрішнім споживачам побоюватися нема чого, пише видання, проте під питанням виявляється доля експорту зернових. Росія в останні роки здобула собі репутацію одного з найбільших експортерів зерна - поступаючись пальмою першості, приміром, в експорті пшениці тільки США і Канаді.

Катастрофічна ситуація з урожаєм зерна в Росії вже давно негативно позначилася на світовому ринку, йдеться в статті, хоча експерти пов'язують вартість зерна, що зросла на третину від липня, також зі скороченням виробництва в Казахстані та з чутками щодо експортних обмежень в Україні. Крім усього іншого, в Росії ширяться припущення, що аграрні підприємства з чорноморського регіону, яких не торкнулася посуха, притримують зерно в очікуванні подальшого зростання цін.

Ціни на пшеницю досягли найвищого за 22 місяці рівня, після того як Росія заявила, що найтяжча за 30 років посуха призведе до скорочення обсягу виробництва в поточному році, пише The Times. Російський зерновий союз знизив прогноз щодо врожаю зернових до 72-78 млн тонн з раніше заявлених 85 млн. Відповідно, експорт скоротиться з 22 до 11-19 млн тонн.

Аркадій Злочевський, президент Російського зернового союзу, закликав уряд запобігти підвищенню цін, продаючи зерно із запасів. "Зростання цін понад розумні межі може призвести до небезпечних наслідків, таких як скорочення виробництва", - вказав він.

Кореспондентка The Moscow Times звертається до іншого наслідку спеки в Росії - лісових пожеж. З прийняттям Лісового кодексу від 2006 року скасовано централізовану систему охорони від лісових пожеж, викладає Олександра Одинова заяву екологів.

Колись у кожному лісі була людина, яка виявляла займання на початковій стадії, але нині штат лісників скорочено на 75%, зате на конторську роботу прийняли 12 тис чиновників, повідомив виданню експерт російського відділення "Грінпіс" Олексій Ярошенко. Передислокація пожежної техніки тепер забирає до тижня, адже центральний орган, який відав цими переміщеннями, ліквідовано.

"Путін, що нині обіймає пост прем'єра, не прокоментував цю критику в понеділок на зустрічі з губернаторами регіонів, які потерпають від пожеж", - зазначає журналістка, розповідаючи про вжиті заходи.

В умовах аномальної спеки і спустошливих лісових пожеж російське керівництво визнало, що глобальне потепління реальне, стверджує журнал Time. 30 липня на зустрічі з керівниками міжнародних спортивних організацій президент Медведєв закликав "вживати більш енергійних зусиль, спрямованих на протидію глобальній зміні клімату". Це колосальна метаморфоза для Медведєва, який у 2009 році заявив, що Росія, яка посідає в світі третє місце із забруднення атмосфери, до 2020 року збільшить викиди парникових газів ще на 30%. На думку автора статті, в Росії відбувалася "широка кампанія проти теорії глобального потепління": Перший канал показав документальний фільм "Історія одного обману, або Глобальне потепління", потім було зламано листування європейських кліматологів, і листи "поширювалися, мабуть, через сервер у Томську".

"У широкому сенсі Росія завжди стояла на тій позиції, що кліматичні зміни вигадав Захід, щоб спробувати поставити Росію на коліна", - говорить Володимир Чупров, керівник енергетичного відділу російського відділення "Грінпіс". Можливо, нещодавні висловлювання Медведєва знаменують зміну курсу, але переконати населення важче, ніж чиновників, зауважив Чупров. Так, 31 липня "Комсомольська правда" в заголовку запитувала: "Спека в Росії - результат випробування кліматичної зброї в США?".

Переклад InoPressa

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...