• Громадяни Китаю побили пікетувальника біля консульства в Іркутську

  • Понеділок, 4 квітня 2011 року
Чотири чоловіки 1 квітня побили громадянина Росії, який проводив одиночний пікет біля консульства Китаю в Іркутську з вимогою припинити вбивства послідовників Фалуньгун.

За словами постраждалого, послідовника духовної практики Фалуньгун Едуарда Кузьміна, четверо міцних чоловіків - двоє китайців і двоє росіян, вийшли з китайського консульства з криками: «Не з'являйся тут, а то погано буде!» І накинулися на нього.

Нападники вирвали у протестуючого плакат з написом «Зупиніть тортури і вбивства послідовників Фалуньгун у Китаї», після чого повалили його на землю і стали бити.

Побиття зупинив охоронець з сусіднього будинку. Нападники одразу сіли в автомобіль Тойота Камрі з номерними знаками Р 170 УМ (38 RUS), проте, охоронець взяв у китайців документи і затримав їх до приїзду наряду міліції, - розповів Едуард.

Учасники події опинилися в Куйбишевському відділенні поліції Іркутська. Постраждалий написав заяву з докладним описом того, що сталося, що викликало роздратування, як китайців, так і поліції. «Китайці вели себе розв'язно, пригрозили, що знають, де я живу. Коли я звернула увагу слідчого на те, що прозвучала прихована загроза, не було жодної реакції», - розповіла прибула у відділення знайома потерпілого Надія Лай.

За її словами, під час опитування слідчий зверталася до потерпілого, як до порушника, а до китайців дружнім тоном. Як згадує жінка, виходячи з кабінету слідчого, китаєць пригрозив їм словами «ми ще побачимося».

Постраждалий Едуард, побачив перед будівлею відділення поліції автомобіль з двома росіянами, які напали на нього, і сфотографував номерні знаки. Він поспішив повідомити про це слідчого, однак вона сказала, що не може відволіктися, оскільки дуже зайнята. Вписати номер автомобіля в заяву, виявилося непростою справою. Для цього довелося телефонувати начальнику відділу внутрішніх справ поліції Валерію Шестеєву. «Шестеєв почав кричати, що ми відволікаємо його від роботи, коли я розповіла йому, що його співробітники ніяк не відреагували на відомості про номер машини і що є ще є можливість затримати нападників», - розповідає Надія Лай.

«Китайські громадяни побили росіянина, але відчувають себе під захистом нашої міліції, а от громадяни Росії повинні мовчки проковтнути загрозу, яка відкрито вимовляється у відділенні міліції», - дивується Надія.

Постраждалий висловив надію на справедливий розгляд справи поліцією, враховуючи, що відповідно до закону Російської Федерації, поліція призначена для захисту життя, здоров'я, прав і свобод громадян Росії для протидії злочинності, охорони громадського порядку, власності та для забезпечення громадської безпеки.

Варто відзначити, що у Китаї послідовники Фалуньгун (Фалунь Дафа) позбавлені прав і свобод. З 1999 року комуністичний режим КНР веде масові репресії прихильників цієї школи. Згідно з відомостями інформаційного центру Фалуньгун, велика популярність цієї школи цигун викликала побоювання у комуністичного лідера Цзян Цземіня, який вирішив, що ця мирна духовна практика являє загрозу його владі й ідеологіческому контролю над людьми. За повідомленнями китайських ЗМІ, в кінці 90-х років у країні було близько 100 млн людей, які займалися Фалуньгун.

Спеціальний доповідач ООН з питань свободи віри Асма Джаханджір та спеціальний доповідач Комісії ООН з прав людини і з питань тортур Манфред Новак звинуватили комуністичний режим Китаю в організації насильницького видаляння внутрішніх органів у живих послідовників Фалуньгун.

Вони відзначили, що в період з 2000 по 2005 роки відбувалося нарощування найжорстокіших репресій, спрямованих проти послідовників Фалуньгун; в цей же період різко збільшилася кількість операцій з пересадки людських органів у Китаї. Ці звинувачення були включені в доповідь за 2008 рік, представлений Комісії ООН з прав людини. Хоча китайська влада категорично заперечує ці звинувачення, тим не менш, вони уникають відповідей на ключові питання, які були задані спеціальними доповідачами ООН.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...