• Державні таємниці продавали в Інтернеті по 6 гривень

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 22 березня 2011 року
Державні таємниці донедавна можна було купити в Інтернеті по 6 гривень – стверджує у своєму блозі Андрій Масалович, експерт з конкурентної розвідки і пошуку інформації. Здійснити це можна було через який-небудь український портал з нормативною базою.
 
Знайти потрібний документ можна було, набравши у рядку пошуку номер потрібного циркуляра чи наказа з грифом „для службового користування”. Далі портал пропонував купити доступ до цього документу всього за 6 гривень – пише газета Сегодня з посиланням на експерта Андрія Масаловича. Оплатити послугу можна було анонімно – через електронний гаманець Webmoney.

У третині випадків документ, за який було сплачено, замовнику не приходив – це було шахрайство з боку власників баз. Такі випадки часто траплялись із замовленням важливих документів, наприклад, наказів СБУ – стверджує Масалович.  
 
Слова експерта з конкурентної розвідки і пошуку інформації заперечують власники порталів, на яких розміщується нормативна база. Вони стверджують, що не мають доступу до паперів з грифом „для службового користування”. Документ, що автор наводить як приклад, не було засекречено, гриф стосувався лише його доповнення – пояснює співробітник компанії „Ліга Закон” Олена Маликова.

Політолог Віталій Кулік також стверджує, що секретні документи донедавна можна було купити. Журналістам газети „Сегодня”, він розповів, що витік інформації йшов з депозитарію Міністерства юстиції України. Людину, винну в поширенні секретної документації, знайшли: її звільнили з відомства і відкрили проти неї кримінальну справу.  

Втім, прес-секретар Міністерства юстиції Лія Ільченко ці чутки заперечує.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...