• Провайдерів штовхають до упровадження цензури в Інтернет

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 березня 2011 року
Експерти Інтернет Асоціації України (ІнАУ) заявляють що, законодавче право Інтернет провайдерів і операторів телекомунікаційного зв’язку блокувати ресурси Інтернет тільки на підставі вимог правовласників є порушенням законів України. Про це вказано у відкритому листі ІнАУ до голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Асоціація вважає, прийняття ВР України законопроекту щодо авторського права і суміжних прав, фактично дозволить Інтернет провайдерам/операторам виконувати правоохоронні обов’язки. Що може створити загрозу свободі слова і створити умови для порушення прав громадян України.

 “Надання права провайдеру/оператору телекомунікацій  блокувати доступ до інтернет-ресурсів лише на підставі інформації від правовласника надає йому правоохоронну функцію, що є порушенням Конституції України і може бути використане як інструмент «зведення рахунків» з інформаційними проектами та створює передумови для порушення конституційних прав громадян.” -  наголошується у листі.

Провайдер не може виконувати  поліцейську функцію. Його задача – забезпечення технологічної платформи для побудови Інтернет середовища, йдеться далі у листі.

Нагадаємо, що законопроект №6523 «Про внесення змін у низку законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» був прийнятий Верховною Радою України в лютому 2011 року. Його подали на розгляд народні депутати Луцький, Зарубінський і Самойлик.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...