• У США можливе подорожчання іпотечних кредитів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 2 березня 2011 року

Реформи в галузі житлового ринку США можуть призвести подорожчання іпотечних кредитів. Про це заявив у Вашингтоні у вівторок Тімоті Гейтнер (Timothy Geithner), міністр фінансів США, на слуханнях у Конгресі.

Тімоті Гейтнер відзначив, що зараз житловий ринок США перебуває у «вкрай складному становищі» через кризу. Тому проведення реформ стало необхідним для відновлення даної галузі. Однак реформування житлового ринку США призведе до неминучого подорожчання іпотечних кредитів. Але Гейтнер обіцяє «поступове зростання» підвищення ціни кредитів на житло.

Гейтнер сказав, що Конгрес буде фінансувати реформування житлового будівництва протягом двох років, щоб уникнути ускладнень із виплатами у платників податків. Однак перші кроки перебудови житлового ринку США необхідно робити вже зараз, тому, що бездіяльність у цій ситуації може призвести до нестабільності американського ринку іпотеки.

У зв'язку з тим, що у кожного рішення є свої позитивні і негативні сторони, міністр попередив владу діяти дуже обережно, щоб не завдати шкоди іншим галузям економіки. Він підкреслив, що необхідно встановити правильний баланс між наданням американським громадянам іпотечних кредитів, утриманням стабільного положення житлового ринку і регулюванням ризику для платників податків.

Щоб цього уникнути, необхідно поступово зводити нанівець участь у цьому процесі уряду і визначити чіткі правила приватному сектору. Але гарантій того, що приватний бізнес повернеться на втрачені позиції, немає.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...