• Економіка Японії посіла третє місце після США і Китаю

  • Понеділок, 14 лютого 2011 року
Економіка Японії опустилася з другого на третє місце, помінявшись місцями з Китаєм. Про це 14 лютого заявив японський уряд у поширеній доповіді про економічну ситуацію в країні. Перше місце, як і раніше, належить США.Опубліковані дані щодо ВВП Японії за 2010 рік говорять про те, що він дорівнював 5,474 трильйона доларів, а Китаю - 5,879 трильйона доларів. Незважаючи на те, що за останні три роки економіка Японії, що переживає стагнацію вже майже два десятиліття, росла на 3,9% на рік, внутрішній валовий продукт Китаю за той же період зростав більшими темпами - на 10,3%.

Причиною таких уповільнених темпів Японії експерти називають те, що світова криза вдарила по Японії більше, ніж по іншим розвиненим країнам. У результаті, значно зменшився експорт країни і попит на внутрішньому ринку. Крім того, дефіцит бюджету Японії досяг рекордної позначки.

США залишаються, як і раніше, далеко попереду. ВВП Америки значно перевищує складений разом ВВП Японії і Китаю. Китай обійшов Японію завдяки своїм дешевим і багато в чому неякісним товарам, які мільярдами тонн викидаються на світовий ринок і мають низьку собівартість. Також велику роль у цьому відіграла дуже дешева, а багато в чому і безкоштовна, робоча сила, величезним ресурсом якої володіє Китай.

Для порівняння, в Китаї дохід на душу населення становить 1/10 від японського, більше 100 млн людей живуть за межею бідності - менше, ніж на 2 долари на день.

Японські аналітики вважають, що немає нічого дивного, що Китай обігнав їхню країну, маючи величезну чисельність населення (понад 1,3 млрд чол.). Такі зміни на світовому ринку очікували вже в 2009 році, однак ці прогнози не виправдалися. Японія на сьогоднішній день завоювала світове визнання своїми власними технологіями і відома як країна, що унікальним чином зуміла поєднати традицію і передові технології.

Нагадаємо, що економіка Японії посіла друге місце у світі в 1967 році, обігнавши Німеччину.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...