• Facebook викликав стурбованість експертів

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 7 лютого 2011 року
Facebook викликала стурбованість експертів із захисту таємниці приватного життя. Популярна соціальна мережа анонсувала нововведення, які на думку спеціалістів дозволять стороннім додаткам вільно отримувати доступ до приватних даних користувачів системи без їхнього дозволу.

Таке повідомлення схвилювало навіть Конгрес США. Як повідомили ЗМІ, засновник Facebook Марк Цукерберг отримав листа із Конгресу США, з проханням пояснити які додатки будуть мати доступ до персональних даних, а також детально описати, які засоби захисту інформації буде впроваджено.

Блог засновників Facebook нещодавно повідомив про відкриття доступу до особистих даних користувачів з метою полегшити взаємодію з різними он-лайн системами. Як заявляють розробники, додаток буде робити спеціальний запит і тільки з дозволу користувача буде надавати доступ до таких даних. Блог також повідомляє, що нововведення ще не впроваджено через недоробки. Але найближчим часом усе буде виправлено.

Упровадження нововведень викликало багато критики. Спеціалісти вказують на слабкий захист системи. Раніше повідомлялося, що зловмисникам одного разу вже вдалося викрасти особисті дані 250 тисяч користувачів Facebook і розмістити їх у мережі Інтернет.

Це вже другий лист засновнику Facebook з Конгресу. Першого публічного листа було відправлено восени 2010 року за фактом витоку приватної інформації із системи. Тоді адміністрація Facebook визнала свої помилки і вжила відповідних заходів.

Нагадуємо,  що на сьогодні мережа Facebook нараховує більше 600 мільйонів користувачів. Її засновник - Марк Цукерберг отримав у 2009 році суттєвий прибуток від діяльності системи й став наймолодшим мільярдером у світі.

 
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...